Aktualności

30 stycznia 2013

Wystawa fotografii Piotra Pajewskiego pod patronatem Poseł Izabeli Leszczyny

Wystawa pt. ?Park Kultury w Powsinie ? Piękno Natury?, to cykl 25 fotografii prezentujących najpiękniejszą przyrodę w Parku Kultury w Powsinie, jak również niepowtarzalną architekturę tego parku wraz z baśniowym ogrodem botanicznym i odpoczywającymi mieszkańcami Warszawy. Autorem fotografii jest Piotr Pajewski. Wystawę objęła swoim patronatem Poseł Izabela Leszczyna.

Widzowie odwiedzający wystawę w Urzędzie Ursynów będą mogli zobaczyć, jak piękna i niepowtarzalna jest słynna szklarnia powsińska, czynna przez cały rok. Zdjęcia w niej zostały wykonane w zimie, co jest dużym zaskoczeniem dla widza, który myśli, że piękna roślinność jest rozkwitła tylko na wiosnę. Znaczna część zdjęć prezentuje również bajkowy krajobraz ogrodu botanicznego, udokumentowany podczas najpiękniejszej pory roku, jaką jest wiosna. Na zdjęciach będzie można również zobaczyć jak miło i przyjemnie można spędzić czas na łonie natury, korzystając z piękna Parku Kultury w Powsinie. Fotografie zaprezentowane przez Piotra Pajewskiego, będzie można obejrzeć na wystawie w Urzędzie Ursynów przez cały miesiąc luty 2013 r.

Piotr Pajewski jest autorem wielu wystaw fotograficznych na terenie Warszawy. Zajmuje się zawodowo fotografią i grafiką komputerową. Przez długi czas był zatrudniony w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej w charakterze grafika komputerowego i fotografa. W IMGW ? pełnił funcję Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej związku zawodowego NZZ SOLIDARNOŚĆ przy komisji zakładowej ? region Mazowsze. W latach 2009-2007 był zatrudniony jako fotoreporter prasowy w Tygodniku PASMO. W latach 2004-2000 pracował w Studiu Graficznym ACTIVA, w którym zarządzał bankiem zdjęć oraz współtworzył materiały graficzne do takich filmów jak: Quo Vadis, Przedwiośnie, Stara Baśń, Pianista i wiele innych. W ACTIVA STUDIO do jego zadań należało również prowadzenie kampanii reklamowych amerykańskich dystrybutorów: Columbia, Century Fox oraz Buenavisty. Ogólnie przeprowadził ponad sto kampanii reklamowych. Ponadto projektował napisy początkowe (intro) do filmu ?Quo vadis? pod czujnym okiem prof. Rosława Szaybo. W młodych latach jeszcze jako fotograf amator, był laureatem wielu konkursów fotograficznych. W późniejszych latach, już jako fotograf profesjonalista był jurorem w konkursach fotograficznych. W konkursie Fundacji PRIMUS pod patronatem Burmistrza Ursynowa, przewodniczył komisji jury. W roku 2003 jego strona z fotografią została Złotą Stroną Wprostu.

Powrót

Ostatnio dodane aktualności

19 lipca 2022

Po pierwsze odsunąć PiS od władzy, czyli jak opanować inflację.

Od kilku tygodni politykom wszystkich partii zadawane jest pytanie, jak zamierzają…

Czytaj dalej
15 czerwca 2022

Obligacje Premiera Morawieckiego, czyli „a dziad wiedział, nie powiedział…”

Od kilku dni wolne media mówią o obligacjach M. Morawieckiego, zadając…

Czytaj dalej
11 maja 2022

„Chcemy aby”, czyli konferencja Premiera Morawieckiego

Premier Morawiecki w sposób „kompleksowy” przedstawił wczoraj dokładnie to samo, co…

Czytaj dalej
1 maja 2022

Kawa na ławę

Podpisaliśmy kontrakt do 2022 roku dlatego, że rząd PO-PSL w ciągu…

Czytaj dalej
28 kwietnia 2022

Wielokrotnie przestrzegaliśmy PiS

Przed tym, że lato konika polnego kiedyś się skończy przestrzegaliśmy PiS…

Czytaj dalej