Aktualności

16 kwietnia 2012

Wszystko o reformie emerytalnej

W środę w Sejmie odbyła się konferencja prasowa Klubu Parlamentarnego PO na temat kampanii informacyjnej dotyczącej reformy emerytalnej. W konferencji udział wzięli Izabela Leszczyna, Joanna Kluzik-Rostkowska, Sławomir Neumann oraz Paweł Olszewski

Za pośrednictwem telewizji i internetu rząd przez dwa tygodnie będzie informował Polaków o szczegółach reformy emerytalnej. Propozycje dotyczące wydłużenia wieku emerytalnego do 67 lat dla kobiet i mężczyzn i ograniczenia przywilejów emerytalnych niektórych grup zawodowych budzą duże emocje. W związku z tym ogólnopolską kampanię na ten temat postanowiły podjąć resorty: pracy, finansów, obrony narodowej, spraw wewnętrznych, sprawiedliwości oraz Kancelaria Prezesa Rady Ministrów i Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Rząd uruchomił stronę www.emerytura.gov.pl, gdzie znajdują się szczegółowe informacje na temat reformy. Serwis podzielony został na zakładki: “Dlaczego reforma jest potrzebna”, “Na czym polega reforma”, “Jak reforma wpłynie na Ciebie”. Znajdą się w nim także “Aktualności” i “Najczęściej zadawane pytania” oraz kalkulator emerytalny i prosta aplikacja, która oblicza miesiąc i rok przejścia na emeryturę. Internauci mogą pobrać ze strony projekty ustaw oraz prezentację na temat reformy.

Na profilu KPRM w serwisie Facebook uruchomiona została specjalna zakładka o emeryturach. Będą tam czaty z ekspertami, kalkulator emerytalny, materiały multimedialne, krótkie teksty i infografiki dotyczące reformy, a także aplikacja pokazująca, w jaki sposób na przestrzeni kilkudziesięciu lat zmienia się polskie społeczeństwo.

Do wizyty na stronie zachęca premier Donald Tusk, którego wypowiedź została umieszczona w serwisie. “Zależy nam, żeby prowadzić z wami szczerą i otwartą rozmowę, zwłaszcza teraz, gdy trwają prace nad ważnymi reformami, w tym emerytalną. (…) Ten profil jest właśnie po to, byście mogli dowiedzieć się więcej o pracach rządu, rozwiać swoje wątpliwości” – informuje premier.

W środę w Sejmie odbyła się konferencja prasowa Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska, podczas konferencji posłowie przekonywali, że rozpoczęta przez rząd kampania jest potrzebna, aby rzetelnie informować społeczeństwo o reformie emerytalnej.

Poseł Izabela Leszczyna podkreśliła, że partie opozycyjne – odnosząc się do kwestii reformy emerytalnej – budują swój przekaz do społeczeństwa jedynie na lęku, strachu i negatywnych emocjach. “Uważamy, że to jest nieuczciwe, a Polakom należy się rzetelna informacja i powiedzenie co, jak, kiedy i dlaczego z reformą emerytalną” – zaznaczyła.

Poseł Sławomir Neumann przekonywał, że brak reformy emerytalnej może spowodować drastyczną podwyżkę podatków – najprawdopodobniej VAT lub podniesienie składki emerytalnej do mniej więcej 30 proc. albo drastyczne obniżenie emerytur. “Musimy powiedzieć Polakom prawdę o tym, co nas czeka w przyszłości. Albo będziemy płacić wyższe składki czy podatki, albo będziemy dłużej pracować. Tego wyboru musimy dokonać w najbliższych tygodniach” – podkreślił.

źródło: klub.platforma.org

Powrót

Ostatnio dodane aktualności

25 września 2020

Zmiana ustawy budżetowej na 2020 rok

Pis udaje, że potworne zadłużanie Polski jest wynikiem epidemii. – mówiła…

Czytaj dalej
17 września 2020

Na co są pieniądze w nowelizacji budżetu?

Na co są pieniądze w tym budżecie, w tej nowelizacji? Na…

Czytaj dalej
17 września 2020

PiS zadłuża Polskę na potęgę

Przez osiem lat rządów PO i PSL zadłużenie wzrosło o niecałe…

Czytaj dalej
16 września 2020

Posłowie PiS chcą zalegalizować w Polsce przestępczość

Posłowie PiS chcą zalegalizować w Polsce przestępczość -mówiła poseł Izabela Leszczyna…

Czytaj dalej
14 września 2020

PO jest w gotowa przejąć stery w Polsce nawet dzisiaj

PO jest w gotowa przejąć stery w Polsce nawet dzisiaj. Przede…

Czytaj dalej