Aktualności

1 marca 2016

Uwierzmy w maluchy. Poradnik dla rodziców sześciolatków [Konferencja prasowa]

Uwierzmy w maluchy – to tytuł konferencji prasowej, podczas której we wtorek poseł Izabela Leszczyna spotkała się z dziennikarzami w swoim Biurze Poselskim.

Konferencja poświęcona została przeprowadzonym przez PiS zmianom w edukacji. Podczas konferencji poseł Leszczyna omówiła i przekazała dziennikarzom “Poradnik dla rodziców sześciolatków”, który został przygotowany przez Zespół Edukacyjny Platformy Obywatelskiej oraz Instytut Obywatelski.

– Tysiące rodziców w całej Polsce muszą zadecydować, czy zapisać sześciolatki do pierwszej klasy szkoły podstawowej. Mamy nadzieję, że poradnik pomoże im w podjęciu tej ważnej decyzji. My nie mamy wątpliwości ? polskie sześciolatki wzorem swoich rówieśników z większości krajów europejskich są gotowe, by pójść do szkoły. Wszystkie dostępne badania wykazują, że dzieci rozpoczynające naukę w wieku sześciu lat świetnie radzą sobie z przyswajaniem wiedzy – mówiła w trakcie konferencji Pani poseł.

– Szkoła to dla sześciolatka nie koniec dzieciństwa, lecz najlepsza szansa na rozwijanie zainteresowań i zdobywanie nowych umiejętności. Pod czujnym okiem nauczycieli, przebywając w gronie rówieśników, sześcioletnie dzieci mają szansę rozbudzić w sobie ciekawość świata, pasję do nauki i otwartość – dodawała posłanka.

Uwierzmy-w-maluchy-kafelek-aPoradnik w wersji elektronicznej dostępny jest na stronie internetowej Instytutu Obywatelskiego (po kliknięciu w obrazek, link otwiera nowe okno).

 

 

 

 

Wersja drukowana dostępna jest  Biurze Poselskim przy ul. Targowej 1 (I p). Osoby, które chcą otrzymać wersję drukowaną proszone są o kontakt telefoniczny z dyrektorem biura: 504 256 188.

Powrót

Ostatnio dodane aktualności

23 lipca 2020

Fakty po Faktach

Nie mamy podstaw, żeby mieć zaufanie do panów Kamińskiego i Wąsika,…

Czytaj dalej
23 lipca 2020

Sprawozdanie z wykonania budżetu [VIDEO]

Budżet 2019 roku jest absolutnie dobrym podsumowaniem czteroletniej kadencji rządów PiS,…

Czytaj dalej
23 lipca 2020

Co dalej z PKS CZĘSTOCHOWA?

W kampanii parlamentarnej w 2019 r. PiS obiecał walkę z wykluczeniem…

Czytaj dalej
21 lipca 2020

Pieniądze z UE pod kontrolą

Znaczna część funduszu odbudowy będzie wydatkowana tak, że Rada Unii Europejskiej,…

Czytaj dalej
14 lipca 2020

Wojna w NIK

Komisja Finansów Publicznych dotąd nie otrzymała od Komisji ds. Kontroli Państwowej…

Czytaj dalej