Aktualności

1 marca 2016

Uwierzmy w maluchy. Poradnik dla rodziców sześciolatków [Konferencja prasowa]

Uwierzmy w maluchy – to tytuł konferencji prasowej, podczas której we wtorek poseł Izabela Leszczyna spotkała się z dziennikarzami w swoim Biurze Poselskim.

Konferencja poświęcona została przeprowadzonym przez PiS zmianom w edukacji. Podczas konferencji poseł Leszczyna omówiła i przekazała dziennikarzom “Poradnik dla rodziców sześciolatków”, który został przygotowany przez Zespół Edukacyjny Platformy Obywatelskiej oraz Instytut Obywatelski.

– Tysiące rodziców w całej Polsce muszą zadecydować, czy zapisać sześciolatki do pierwszej klasy szkoły podstawowej. Mamy nadzieję, że poradnik pomoże im w podjęciu tej ważnej decyzji. My nie mamy wątpliwości ? polskie sześciolatki wzorem swoich rówieśników z większości krajów europejskich są gotowe, by pójść do szkoły. Wszystkie dostępne badania wykazują, że dzieci rozpoczynające naukę w wieku sześciu lat świetnie radzą sobie z przyswajaniem wiedzy – mówiła w trakcie konferencji Pani poseł.

– Szkoła to dla sześciolatka nie koniec dzieciństwa, lecz najlepsza szansa na rozwijanie zainteresowań i zdobywanie nowych umiejętności. Pod czujnym okiem nauczycieli, przebywając w gronie rówieśników, sześcioletnie dzieci mają szansę rozbudzić w sobie ciekawość świata, pasję do nauki i otwartość – dodawała posłanka.

Uwierzmy-w-maluchy-kafelek-aPoradnik w wersji elektronicznej dostępny jest na stronie internetowej Instytutu Obywatelskiego (po kliknięciu w obrazek, link otwiera nowe okno).

 

 

 

 

Wersja drukowana dostępna jest  Biurze Poselskim przy ul. Targowej 1 (I p). Osoby, które chcą otrzymać wersję drukowaną proszone są o kontakt telefoniczny z dyrektorem biura: 504 256 188.

Powrót

Ostatnio dodane aktualności

16 stycznia 2020

“Nowatorskie algorytmy”, których nikt nie widział, czyli degrengolada w resorcie finansów

O tym, że Krajowa Administracja Skarbowa, wprowadzona przez PiS-owskiego “bohatera walki…

Czytaj dalej
13 stycznia 2020

Deficyt prawdy, czyli bajka o zrównoważonym budżecie [blog]

Wydaje się, że o budżecie na 2020 rok powiedziano już wszystko,…

Czytaj dalej
12 stycznia 2020

28. FINAŁ WOŚP

To już 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku…

Czytaj dalej
10 stycznia 2020

OFE, czyli jak PiS kradnie nasze oszczędności emerytalne [blog]

Muszę zacząć od historii. W 2014 roku członkowie OFE dowiedzieli się,…

Czytaj dalej
9 stycznia 2020

Debata nad przeniesieniem pieniędzy z OFE na IKE

Oszczędności emerytalne osób, które nie chcą, żeby premier Morawiecki i PiS…

Czytaj dalej