Aktualności

1 marca 2016

Uwierzmy w maluchy. Poradnik dla rodziców sześciolatków [Konferencja prasowa]

Uwierzmy w maluchy – to tytuł konferencji prasowej, podczas której we wtorek poseł Izabela Leszczyna spotkała się z dziennikarzami w swoim Biurze Poselskim.

Konferencja poświęcona została przeprowadzonym przez PiS zmianom w edukacji. Podczas konferencji poseł Leszczyna omówiła i przekazała dziennikarzom “Poradnik dla rodziców sześciolatków”, który został przygotowany przez Zespół Edukacyjny Platformy Obywatelskiej oraz Instytut Obywatelski.

– Tysiące rodziców w całej Polsce muszą zadecydować, czy zapisać sześciolatki do pierwszej klasy szkoły podstawowej. Mamy nadzieję, że poradnik pomoże im w podjęciu tej ważnej decyzji. My nie mamy wątpliwości ? polskie sześciolatki wzorem swoich rówieśników z większości krajów europejskich są gotowe, by pójść do szkoły. Wszystkie dostępne badania wykazują, że dzieci rozpoczynające naukę w wieku sześciu lat świetnie radzą sobie z przyswajaniem wiedzy – mówiła w trakcie konferencji Pani poseł.

– Szkoła to dla sześciolatka nie koniec dzieciństwa, lecz najlepsza szansa na rozwijanie zainteresowań i zdobywanie nowych umiejętności. Pod czujnym okiem nauczycieli, przebywając w gronie rówieśników, sześcioletnie dzieci mają szansę rozbudzić w sobie ciekawość świata, pasję do nauki i otwartość – dodawała posłanka.

Uwierzmy-w-maluchy-kafelek-aPoradnik w wersji elektronicznej dostępny jest na stronie internetowej Instytutu Obywatelskiego (po kliknięciu w obrazek, link otwiera nowe okno).

 

 

 

 

Wersja drukowana dostępna jest  Biurze Poselskim przy ul. Targowej 1 (I p). Osoby, które chcą otrzymać wersję drukowaną proszone są o kontakt telefoniczny z dyrektorem biura: 504 256 188.

Powrót

Ostatnio dodane aktualności

16 września 2019

Kolejny dyżur na #ŁaweczkaPoświatowskiej za nami

W ubiegłym tygodniu, z uwagi na złe warunki atmosferyczne, dyżur poselski…

Czytaj dalej
13 września 2019

Q&A Izabeli Leszczyny na Facebooku

13 września Pani Poseł Izabela Leszczyna rozmawiała ze swoimi wyborcami podczas…

Czytaj dalej
13 września 2019

Kłobuck, wbrew zapowiedziom Beaty Szydło, nadal pozbawiony komunikacji publicznej

Izabela Leszczyna, wraz z innymi kandydatami do Sejmu z list Koalicji…

Czytaj dalej
13 września 2019

[BLOG] Płaca minimalna, czyli kij z marchewką PiSu

Chociaż metoda kija i marchewki odeszła do lamusa i współczesna teoria…

Czytaj dalej
11 września 2019

[BLOG] Hat trick Kaczyńskiego, czyli dlaczego PiS przegra wybory

Gdyby Kaczyński choć czasem “haratał w gałę”, wiedziałby, że hat trick…

Czytaj dalej