Aktualności

1 marca 2016

Uwierzmy w maluchy. Poradnik dla rodziców sześciolatków [Konferencja prasowa]

Uwierzmy w maluchy – to tytuł konferencji prasowej, podczas której we wtorek poseł Izabela Leszczyna spotkała się z dziennikarzami w swoim Biurze Poselskim.

Konferencja poświęcona została przeprowadzonym przez PiS zmianom w edukacji. Podczas konferencji poseł Leszczyna omówiła i przekazała dziennikarzom “Poradnik dla rodziców sześciolatków”, który został przygotowany przez Zespół Edukacyjny Platformy Obywatelskiej oraz Instytut Obywatelski.

– Tysiące rodziców w całej Polsce muszą zadecydować, czy zapisać sześciolatki do pierwszej klasy szkoły podstawowej. Mamy nadzieję, że poradnik pomoże im w podjęciu tej ważnej decyzji. My nie mamy wątpliwości ? polskie sześciolatki wzorem swoich rówieśników z większości krajów europejskich są gotowe, by pójść do szkoły. Wszystkie dostępne badania wykazują, że dzieci rozpoczynające naukę w wieku sześciu lat świetnie radzą sobie z przyswajaniem wiedzy – mówiła w trakcie konferencji Pani poseł.

– Szkoła to dla sześciolatka nie koniec dzieciństwa, lecz najlepsza szansa na rozwijanie zainteresowań i zdobywanie nowych umiejętności. Pod czujnym okiem nauczycieli, przebywając w gronie rówieśników, sześcioletnie dzieci mają szansę rozbudzić w sobie ciekawość świata, pasję do nauki i otwartość – dodawała posłanka.

Uwierzmy-w-maluchy-kafelek-aPoradnik w wersji elektronicznej dostępny jest na stronie internetowej Instytutu Obywatelskiego (po kliknięciu w obrazek, link otwiera nowe okno).

 

 

 

 

Wersja drukowana dostępna jest  Biurze Poselskim przy ul. Targowej 1 (I p). Osoby, które chcą otrzymać wersję drukowaną proszone są o kontakt telefoniczny z dyrektorem biura: 504 256 188.

Powrót

Ostatnio dodane aktualności

19 lipca 2022

Po pierwsze odsunąć PiS od władzy, czyli jak opanować inflację.

Od kilku tygodni politykom wszystkich partii zadawane jest pytanie, jak zamierzają…

Czytaj dalej
15 czerwca 2022

Obligacje Premiera Morawieckiego, czyli „a dziad wiedział, nie powiedział…”

Od kilku dni wolne media mówią o obligacjach M. Morawieckiego, zadając…

Czytaj dalej
11 maja 2022

„Chcemy aby”, czyli konferencja Premiera Morawieckiego

Premier Morawiecki w sposób „kompleksowy” przedstawił wczoraj dokładnie to samo, co…

Czytaj dalej
1 maja 2022

Kawa na ławę

Podpisaliśmy kontrakt do 2022 roku dlatego, że rząd PO-PSL w ciągu…

Czytaj dalej
28 kwietnia 2022

Wielokrotnie przestrzegaliśmy PiS

Przed tym, że lato konika polnego kiedyś się skończy przestrzegaliśmy PiS…

Czytaj dalej