Aktualności

2 lipca 2019

Saga o województwie częstochowskim – komentarz poseł Leszczyny

PiS obieca wszystko, żeby tylko zdobyć głosy wyborców. Jeżeli będzie potrzeba obiecają Niderlandy

-w dosadny sposób poseł Izabela Leszczyna komentuje spotkanie parlamentarzystów PiS z częstochowskiego okręgu wyborczego, w skład którego wchodzą powiaty częstochowski, kłobucki, lubliniecki, myszkowski i Częstochowa, a które dotyczyło powołania województwa częstochowskiego. Taką obietnicę kandydaci PiS złożyli przed poprzednimi wyborami. Widać historia lubi się powtarzać. W spotkaniu udział wzięło kilku samorządowców z regionu.

A ja myślałam, że pan poseł Szymon Giżyński w obecności wójtów, burmistrzów i starostów, którym, tak samo jak mieszkańcom regionu obiecywał województwo częstochowskie, zrzeknie się mandatu poselskiego, tak jak to zapowiadał publicznie w jednej z lokalnych telewizji. Od początku wiedziałam, że częstochowianie zostali oszukani. Nie chce mi się wierzyć, że poseł Giżyński po raz drugi, w tak cyniczny sposób będzie próbował ich oszukać po raz drugi. Ani że się częstochowianie ponownie dadzą nabrać w województwo. Nie ma żadnego argumentu, który mógłby usprawiedliwić brak decyzji w sprawie województwa. PiS od prawie 4 lat ma pełnię władzy w Polsce, a w województwie śląskim – od jesieni. Gdyby faktycznie była wola utworzenia naszego województwa, już by istniało.

-skomentowała dla Gazety Wyborczej spotkanie poseł Izabela Leszczyna.

W innym miejscu Pani poseł komentuje:

Mieszkańcy woj. łódzkiego i świętokrzyskiego wyraźnie mówią, że nie chcą być w województwie, którego kształt proponuje poseł Giżyński. Z jednej strony nie wyobrażam sobie działań przeciwko mieszkańcom, z drugiej PiS wielokrotnie pokazał, że rozwiązania siłowe to jego specjalność. Ale chyba nie chodzi nam o taką samorządność.

Przy tej okazji udostępniamy Państwu odpowiedź którą poseł Izabela Leszczyna udzieliła w styczniu 2018 r., na pytanie Stowarzyszenia KoLiber “w sprawie powołania województwa oraz działań podjętych w celu powołania nowego województwa”. Część odpowiedzi się zdezaktualizowała (tzn. doszły kolejne aspekty osłabiania Częstochowy i regionu), jednak zasadnicza część, odnosząca się także do pytania, pozostaje aktualna.

Powrót

Ostatnio dodane aktualności

16 września 2019

Kolejny dyżur na #ŁaweczkaPoświatowskiej za nami

W ubiegłym tygodniu, z uwagi na złe warunki atmosferyczne, dyżur poselski…

Czytaj dalej
13 września 2019

Q&A Izabeli Leszczyny na Facebooku

13 września Pani Poseł Izabela Leszczyna rozmawiała ze swoimi wyborcami podczas…

Czytaj dalej
13 września 2019

Kłobuck, wbrew zapowiedziom Beaty Szydło, nadal pozbawiony komunikacji publicznej

Izabela Leszczyna, wraz z innymi kandydatami do Sejmu z list Koalicji…

Czytaj dalej
13 września 2019

[BLOG] Płaca minimalna, czyli kij z marchewką PiSu

Chociaż metoda kija i marchewki odeszła do lamusa i współczesna teoria…

Czytaj dalej
11 września 2019

[BLOG] Hat trick Kaczyńskiego, czyli dlaczego PiS przegra wybory

Gdyby Kaczyński choć czasem “haratał w gałę”, wiedziałby, że hat trick…

Czytaj dalej