Aktualności

2 lipca 2019

Saga o województwie częstochowskim – komentarz poseł Leszczyny

PiS obieca wszystko, żeby tylko zdobyć głosy wyborców. Jeżeli będzie potrzeba obiecają Niderlandy

-w dosadny sposób poseł Izabela Leszczyna komentuje spotkanie parlamentarzystów PiS z częstochowskiego okręgu wyborczego, w skład którego wchodzą powiaty częstochowski, kłobucki, lubliniecki, myszkowski i Częstochowa, a które dotyczyło powołania województwa częstochowskiego. Taką obietnicę kandydaci PiS złożyli przed poprzednimi wyborami. Widać historia lubi się powtarzać. W spotkaniu udział wzięło kilku samorządowców z regionu.

A ja myślałam, że pan poseł Szymon Giżyński w obecności wójtów, burmistrzów i starostów, którym, tak samo jak mieszkańcom regionu obiecywał województwo częstochowskie, zrzeknie się mandatu poselskiego, tak jak to zapowiadał publicznie w jednej z lokalnych telewizji. Od początku wiedziałam, że częstochowianie zostali oszukani. Nie chce mi się wierzyć, że poseł Giżyński po raz drugi, w tak cyniczny sposób będzie próbował ich oszukać po raz drugi. Ani że się częstochowianie ponownie dadzą nabrać w województwo. Nie ma żadnego argumentu, który mógłby usprawiedliwić brak decyzji w sprawie województwa. PiS od prawie 4 lat ma pełnię władzy w Polsce, a w województwie śląskim – od jesieni. Gdyby faktycznie była wola utworzenia naszego województwa, już by istniało.

-skomentowała dla Gazety Wyborczej spotkanie poseł Izabela Leszczyna.

W innym miejscu Pani poseł komentuje:

Mieszkańcy woj. łódzkiego i świętokrzyskiego wyraźnie mówią, że nie chcą być w województwie, którego kształt proponuje poseł Giżyński. Z jednej strony nie wyobrażam sobie działań przeciwko mieszkańcom, z drugiej PiS wielokrotnie pokazał, że rozwiązania siłowe to jego specjalność. Ale chyba nie chodzi nam o taką samorządność.

Przy tej okazji udostępniamy Państwu odpowiedź którą poseł Izabela Leszczyna udzieliła w styczniu 2018 r., na pytanie Stowarzyszenia KoLiber “w sprawie powołania województwa oraz działań podjętych w celu powołania nowego województwa”. Część odpowiedzi się zdezaktualizowała (tzn. doszły kolejne aspekty osłabiania Częstochowy i regionu), jednak zasadnicza część, odnosząca się także do pytania, pozostaje aktualna.

Powrót

Ostatnio dodane aktualności

22 stycznia 2020

Poseł Leszczyna gościem programu “Wywiad Polityczny”

PiS zachowuje się jak oszust przyłapany na gorącym uczynku. Taki ktoś…

Czytaj dalej
21 stycznia 2020

Izabela Leszczyna w programie “Fakty po Faktach” w TVN24

Od początku tej afery z listami poparcia mówiliśmy, że tych list…

Czytaj dalej
21 stycznia 2020

Raport NIK w sprawie GetBack [video]

W Raporcie Najwyższej Izby Kontroli możemy przeczytać, że Komisja Nadzoru Finansowego…

Czytaj dalej
16 stycznia 2020

“Nowatorskie algorytmy”, których nikt nie widział, czyli degrengolada w resorcie finansów

O tym, że Krajowa Administracja Skarbowa, wprowadzona przez PiS-owskiego “bohatera walki…

Czytaj dalej
13 stycznia 2020

Deficyt prawdy, czyli bajka o zrównoważonym budżecie [blog]

Wydaje się, że o budżecie na 2020 rok powiedziano już wszystko,…

Czytaj dalej