Aktualności

2 lipca 2019

Saga o województwie częstochowskim – komentarz poseł Leszczyny

PiS obieca wszystko, żeby tylko zdobyć głosy wyborców. Jeżeli będzie potrzeba obiecają Niderlandy

-w dosadny sposób poseł Izabela Leszczyna komentuje spotkanie parlamentarzystów PiS z częstochowskiego okręgu wyborczego, w skład którego wchodzą powiaty częstochowski, kłobucki, lubliniecki, myszkowski i Częstochowa, a które dotyczyło powołania województwa częstochowskiego. Taką obietnicę kandydaci PiS złożyli przed poprzednimi wyborami. Widać historia lubi się powtarzać. W spotkaniu udział wzięło kilku samorządowców z regionu.

A ja myślałam, że pan poseł Szymon Giżyński w obecności wójtów, burmistrzów i starostów, którym, tak samo jak mieszkańcom regionu obiecywał województwo częstochowskie, zrzeknie się mandatu poselskiego, tak jak to zapowiadał publicznie w jednej z lokalnych telewizji. Od początku wiedziałam, że częstochowianie zostali oszukani. Nie chce mi się wierzyć, że poseł Giżyński po raz drugi, w tak cyniczny sposób będzie próbował ich oszukać po raz drugi. Ani że się częstochowianie ponownie dadzą nabrać w województwo. Nie ma żadnego argumentu, który mógłby usprawiedliwić brak decyzji w sprawie województwa. PiS od prawie 4 lat ma pełnię władzy w Polsce, a w województwie śląskim – od jesieni. Gdyby faktycznie była wola utworzenia naszego województwa, już by istniało.

-skomentowała dla Gazety Wyborczej spotkanie poseł Izabela Leszczyna.

W innym miejscu Pani poseł komentuje:

Mieszkańcy woj. łódzkiego i świętokrzyskiego wyraźnie mówią, że nie chcą być w województwie, którego kształt proponuje poseł Giżyński. Z jednej strony nie wyobrażam sobie działań przeciwko mieszkańcom, z drugiej PiS wielokrotnie pokazał, że rozwiązania siłowe to jego specjalność. Ale chyba nie chodzi nam o taką samorządność.

Przy tej okazji udostępniamy Państwu odpowiedź którą poseł Izabela Leszczyna udzieliła w styczniu 2018 r., na pytanie Stowarzyszenia KoLiber “w sprawie powołania województwa oraz działań podjętych w celu powołania nowego województwa”. Część odpowiedzi się zdezaktualizowała (tzn. doszły kolejne aspekty osłabiania Częstochowy i regionu), jednak zasadnicza część, odnosząca się także do pytania, pozostaje aktualna.

Powrót

Ostatnio dodane aktualności

29 sierpnia 2020

Fakty po Faktach

PiS zachowuje się jak PZPR. W PRL-u każda uroczystość polegała na…

Czytaj dalej
22 sierpnia 2020

Ława polityków

Okazuje się, że według PiS-u flaga tęczowa obraża uczucia Polaków, a…

Czytaj dalej
23 lipca 2020

Fakty po Faktach

Nie mamy podstaw, żeby mieć zaufanie do panów Kamińskiego i Wąsika,…

Czytaj dalej
23 lipca 2020

Sprawozdanie z wykonania budżetu [VIDEO]

Budżet 2019 roku jest absolutnie dobrym podsumowaniem czteroletniej kadencji rządów PiS,…

Czytaj dalej
23 lipca 2020

Co dalej z PKS CZĘSTOCHOWA?

W kampanii parlamentarnej w 2019 r. PiS obiecał walkę z wykluczeniem…

Czytaj dalej