Aktualności

akademia obywatelska logo
16 lutego 2017

REforma czy DEforma edukacji? Akademia Obywatelska, 21 lutego, godz. 17:00

Każda zmiana w systemie edukacji – programowa, czy strukturalna – wywołuje niepokój w środowisku oświatowym. To naturalne, że obawiamy się, aby „nowe” nie okazało się gorsze od „starego”. Dlatego zmiany, szczególnie gdy są fundamentalne – programowe i strukturalne, powinny być procesem stopniowym, długotrwałym i dobrze przygotowanym. Tym bardziej, że wpływają na kolejne pokolenia Polaków.

Niestety żadnej z tych cech nie posiada przyjęta w formie ustawy, reforma systemu oświaty zapowiedziana przez rząd jako likwidacja gimnazjów.

Ostatnią szansą na cofnięcie tej szkodliwej zmiany, szkodliwej przede wszystkim dla Uczniów, którym odbiera się rok kształcenia ogólnego, jest sprzeciw całego społeczeństwa – suwerena, do którego tak chętnie odwołuje się dzisiejsza władza. Włączając się w akcję Związku Nauczycielstwa Polskiego, której celem jest zebranie podpisów pod wnioskiem o przeprowadzenie ogólnokrajowego referendum w tej sprawie, chcę zaprotestować przeciwko niszczeniu dorobku tysięcy nauczycieli tworzących gimnazja, ale też przeciwko zmianom programowym na wszystkich etapach kształcenia, które poddają szkołę ideologii partii rządzącej i fałszują historię.

O tym będziemy rozmawiać na kolejnej Akademii Obywatelskiej. Serdecznie zapraszam wszystkich Państwa na debatę „REforma czy DEforma edukacji?” z udziałem byłej Minister Edukacji Krystyny Szumilas oraz Prezesa ZNP Sławomira Broniarza, która odbędzie się 21 lutego o godz. 17:00 w Auli „FORUM” w RODN „WOM” w Częstochowie (Al. Jana Pawła II 126/130).

 plakat_REFORMA

Akademia Obywatelska to wspólny projekt poseł Izabeli Leszczyny i Instytutu Obywatelskiego zapoczątkowany w 2012 r. i realizowany na przestrzeni lat 2012-2017.
Akademia to otwarte spotkania z politykami, naukowcami i specjalistami w różnych dziedzinach.
Celem AO jest podnoszenie jakości debaty publicznej, zwłaszcza w Częstochowie, prowokowanie i zmuszanie do dyskusji o tym, co ważne, trudne, bulwersujące, pokazanie, że warto angażować się w działalność społeczną i polityczną. Akademia zawsze składała się z dwóch części: dyskusja gości, którą moderuje poseł I. Leszczyna oraz pytania z sali. Archiwalne zapisy Akademii dostępne są na stronie internetowej www.leszczyna.info/kategoria/ao/

Powrót

Ostatnio dodane aktualności

21.03.2017_LiterackiSMS_8
21 marca 2017

#DrzewoPlus Poseł Leszczyna zasadziła klon czerwony [video]

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale także Międzynarodowy…

Czytaj dalej
21.03.2017_LiterackiSMS_3
21 marca 2017

Autorzy poetyckich sms-ów odebrali nagrody

Już po raz siódmy Zespół Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych w Lublińcu…

Czytaj dalej
logo_fb_og
13 marca 2017

O Polsce pisowskiej, czyli słabej, samotnej i bezbronnej…

1 maja 2004 roku pamiętam, jakby to było wczoraj: pojechaliśmy do…

Czytaj dalej
20.11.2012_konkursy_Sejm_3
8 marca 2017

Posiedzenie Podkomisji stałej do spraw monitorowania wykorzystania środków unijnych

W środę poseł Izabela Leszczyna przewodniczyła posiedzeniu Podkomisji stałej do spraw monitorowania…

Czytaj dalej
czarny_protest
7 marca 2017

W tym roku trzeba strajkować! #8M – poseł Leszczyna w TOK FM [video]

Nigdy nie chodziłam na Manify, ale w tym roku strajkuję.W tym…

Czytaj dalej