Aktualności

13 września 2018

Pracownicze Plany Kapitałowe, czyli 5 minut dyskusji o systemie emerytalnym [VIDEO]

O emeryturach Polaków, a więc o życiu milionów seniorów, PiS chciał dyskutować 5 minut. 5 minut to jest czas (Oklaski), który marszałek Kuchciński przeznaczył klubom opozycyjnym na dyskusję o miliardach złotych wyjętych wprost z kieszeni pracownika i kieszeni pracodawcy. Dopiero protest Platformy Obywatelskiej poparty przez inne kluby podczas Konwentu Seniorów spowodował, że mamy 10 minut.

Co więcej, PiS chce ten skomplikowany system funduszy zdefiniowanej daty wprowadzić za 3 miesiące. Pracownicy kompletnie nie wiedzą, o co chodzi. Nawet nie wiedzą, że dzisiaj debatujemy tutaj nad pomysłem, żeby odkładali na swoją emeryturę. Za 3 miesiące ten system ma wejść na rynek kapitałowy. Na rynek kapitałowy mają popłynąć najpierw miliony, potem miliardy – na rynek, który jest do tego kompletnie nieprzygotowany, który w ogóle nie jest na to gotowy, mało tego, na rynek, który przecież przeżywa bardzo poważny kryzys. Dość powiedzieć, ze Altus TFI to jedyne towarzystwo, jedyny fundusz, który spełnia wymogi kapitałowe, jakie stawia przed funduszami ta ustawa.

mówiła podczas pierwszego czytania rządowego projektu ustawy o pracowniczych planach kapitałowych poseł Izabela Leszczyna.

W swoim wystąpieniu poseł Leszczyna przytoczyła szereg argumentów przeciwko funkcjonowaniu PPK. Pełne wystąpienie znajduje się poniżej.

W wystąpieniu w trakcie tzw. bloku głosowań poseł Izabela Leszczyna w imieniu Klubu Platforma Obywatelska zadeklarowała, że posłowie PO zagłosują za odrzuceniem projektu w pierwszym czytaniu.

Powrót

Ostatnio dodane aktualności

14 września 2018

4,8 mld!!! zł BFG wypłacił na upadające SKOKi [INTERPELACJA]

4 miliardy 336 milionów 710 tysięcy zł (4.336.710,30 tys. zł) Bankowy…

Czytaj dalej
13 września 2018

Pracownicze Plany Kapitałowe, czyli 5 minut dyskusji o systemie emerytalnym [VIDEO]

O emeryturach Polaków, a więc o życiu milionów seniorów, PiS chciał…

Czytaj dalej
9 września 2018

Poseł Leszczyna gościem audycji “Wybory w TOKu”

Czytaj dalej
21 sierpnia 2018

KAS niesłusznie nakłada mandat! Poseł Leszczyna interweniuje

We wtorek opinia publiczna dowiedziała się o skandalicznym i niedopuszczalnym zachowaniu…

Czytaj dalej
15 sierpnia 2018

Poseł Leszczyna ujawnia skandaliczne instrukcje skarbówki

Przed wytypowaniem podmiotu do kontroli należy przeprowadzić analizę jego sytuacji majątkowej,…

Czytaj dalej