Aktualności

13 września 2018

Pracownicze Plany Kapitałowe, czyli 5 minut dyskusji o systemie emerytalnym [VIDEO]

O emeryturach Polaków, a więc o życiu milionów seniorów, PiS chciał dyskutować 5 minut. 5 minut to jest czas (Oklaski), który marszałek Kuchciński przeznaczył klubom opozycyjnym na dyskusję o miliardach złotych wyjętych wprost z kieszeni pracownika i kieszeni pracodawcy. Dopiero protest Platformy Obywatelskiej poparty przez inne kluby podczas Konwentu Seniorów spowodował, że mamy 10 minut.

Co więcej, PiS chce ten skomplikowany system funduszy zdefiniowanej daty wprowadzić za 3 miesiące. Pracownicy kompletnie nie wiedzą, o co chodzi. Nawet nie wiedzą, że dzisiaj debatujemy tutaj nad pomysłem, żeby odkładali na swoją emeryturę. Za 3 miesiące ten system ma wejść na rynek kapitałowy. Na rynek kapitałowy mają popłynąć najpierw miliony, potem miliardy – na rynek, który jest do tego kompletnie nieprzygotowany, który w ogóle nie jest na to gotowy, mało tego, na rynek, który przecież przeżywa bardzo poważny kryzys. Dość powiedzieć, ze Altus TFI to jedyne towarzystwo, jedyny fundusz, który spełnia wymogi kapitałowe, jakie stawia przed funduszami ta ustawa.

mówiła podczas pierwszego czytania rządowego projektu ustawy o pracowniczych planach kapitałowych poseł Izabela Leszczyna.

W swoim wystąpieniu poseł Leszczyna przytoczyła szereg argumentów przeciwko funkcjonowaniu PPK. Pełne wystąpienie znajduje się poniżej.

W wystąpieniu w trakcie tzw. bloku głosowań poseł Izabela Leszczyna w imieniu Klubu Platforma Obywatelska zadeklarowała, że posłowie PO zagłosują za odrzuceniem projektu w pierwszym czytaniu.

Powrót

Ostatnio dodane aktualności

18 lutego 2019

[BLOG] Kryształ czy oligarcha, czyli K-Tower w pigułce

Ostatnie tygodnie, a właściwie miesiące, używając eufemizmu, nie były dla PiS-u…

Czytaj dalej
16 lutego 2019

“Wybory w TOK-u” z udziałem poseł Leszczyny

O kolejnej odsłonie sprawy Spółki Srebrna i tzw. „taśm Kaczyńskiego” rozmawiali…

Czytaj dalej
15 lutego 2019

e-PiT-y ruszyły z problemami

Nie cieszą mnie wcale “wielkie piękne katastrofy”, ale ta dziwi szczególnie,…

Czytaj dalej
Polsat News
12 lutego 2019

Poseł Leszczyna gościem Wydarzeń i opinii w PolsatNews

Wiemy, że od 5 lat toczy się śledztwo. Wiemy, że śledztwo…

Czytaj dalej
11 lutego 2019

Kolejny Klub Obywatelski z udziałem poseł Leszczyny

O kobietach i polityce, na zaproszenie poseł Doroty Niedzieli, podczas Klubu…

Czytaj dalej