Aktualności

13 września 2018

Pracownicze Plany Kapitałowe, czyli 5 minut dyskusji o systemie emerytalnym [VIDEO]

O emeryturach Polaków, a więc o życiu milionów seniorów, PiS chciał dyskutować 5 minut. 5 minut to jest czas (Oklaski), który marszałek Kuchciński przeznaczył klubom opozycyjnym na dyskusję o miliardach złotych wyjętych wprost z kieszeni pracownika i kieszeni pracodawcy. Dopiero protest Platformy Obywatelskiej poparty przez inne kluby podczas Konwentu Seniorów spowodował, że mamy 10 minut.

Co więcej, PiS chce ten skomplikowany system funduszy zdefiniowanej daty wprowadzić za 3 miesiące. Pracownicy kompletnie nie wiedzą, o co chodzi. Nawet nie wiedzą, że dzisiaj debatujemy tutaj nad pomysłem, żeby odkładali na swoją emeryturę. Za 3 miesiące ten system ma wejść na rynek kapitałowy. Na rynek kapitałowy mają popłynąć najpierw miliony, potem miliardy – na rynek, który jest do tego kompletnie nieprzygotowany, który w ogóle nie jest na to gotowy, mało tego, na rynek, który przecież przeżywa bardzo poważny kryzys. Dość powiedzieć, ze Altus TFI to jedyne towarzystwo, jedyny fundusz, który spełnia wymogi kapitałowe, jakie stawia przed funduszami ta ustawa.

mówiła podczas pierwszego czytania rządowego projektu ustawy o pracowniczych planach kapitałowych poseł Izabela Leszczyna.

W swoim wystąpieniu poseł Leszczyna przytoczyła szereg argumentów przeciwko funkcjonowaniu PPK. Pełne wystąpienie znajduje się poniżej.

W wystąpieniu w trakcie tzw. bloku głosowań poseł Izabela Leszczyna w imieniu Klubu Platforma Obywatelska zadeklarowała, że posłowie PO zagłosują za odrzuceniem projektu w pierwszym czytaniu.

Powrót

Ostatnio dodane aktualności

15 listopada 2018

Chodzi o to, by banki stały się własnością PiS – poseł Leszczyna komentuje aferę w KNF

Im więcej spółek skarbu państwa i państwowych banków, tym więcej intratnych…

Czytaj dalej
9 listopada 2018

Nie idziemy w Marszu Niepodległości [PR24]

Z Prawem i Sprawiedliwością możemy razem świętować i chyba nawet byśmy…

Czytaj dalej
8 listopada 2018

PO przeciwko ograniczaniu praw podatnika

Nie zgłaszamy żadnych poprawek, bo tej ustawy nie da się poprawić….

Czytaj dalej
7 listopada 2018

Popieramy “split payment”, ale mamy uwagi [TOK FM]

PO jest za split payment, od początku rządów PiS-u głosujemy za…

Czytaj dalej
29 października 2018

Poseł Leszczyna interweniuje ws. poboru opłat na A4 [interpelacja]

W związku z pojawiającymi się wątpliwościami, co do obsługi Manualnego Systemu…

Czytaj dalej