Aktualności

3 kwietnia 2019

Poseł Leszczyna interweniuje ws. podwykonawców na budowie autostrad [INTERPELACJA]

W maju 2016 r.,po “audycie” rządu PO-PSL, z mównicy sejmowej, posługując się wydrukiem z roszczeniami podwykonawców budowy autostrad, powiedział Pan nieprawdę, że w czasach poprzedniego rządu budowano najdroższe autostrady w Europie. W późniejszym czasie politycy Platformy Obywatelskiej oraz media wielokrotnie prostowały Pańskie nieprawdziwe wypowiedzi. Po audycie miały być zawiadomienia do prokuratury, a zakłady karne miały zapełnić się ministrami poprzedniego rządu. Tak się jednak nie stało, a resort infrastruktury nie zalał prokuratur zawiadomieniami o możliwości popełnienia przestępstw.

Dziś, w zupełnie innej rzeczywistości społeczno-gospodarczej, w trakcie doskonałej koniunktury, w przeciwieństwie do lat, gdy Polska musiała stawić czoło największemu od 100 lat światowemu kryzysowi finansowemu i gospodarczemu, podwykonawcy wychodzą walczyć o należne im pieniądze. Dlaczego?

-pyta retorycznie ministra infrastruktury w swojej interpelacji w sprawie w sprawie protestów firm budowlanych – podwykonawców firm budujących autostrady oraz problemów firm budujących autostrady poseł Izabela Leszczyna.

W interpelacji poseł Leszczyna pyta ministra Adamczyka m. in. o liczbę zawiadomień, o możliwości popełnienia przestępstwa, będących następstwem przedstawionego w dniu 11 maja 2016 r., w formie ustnej, “Raportu o stanie spraw publicznych i instytucji państwowych na dzień zakończenia rządów koalicji PO–PSL (2007–2015)”, zwanego „audytem”, liczbę oraz ogólne koszty roszczeń jakie zostały do tej pory zgłoszone przez podwykonawców oraz o straty jakie może ponieść Skarb Państwa w przypadku zejścia z placów budów autostrad włoskich firm.

Z treścią interpelacji można zapoznać się na stronie internetowej Sejmu RP. Na stronie zostanie również opublikowana odpowiedź Ministerstwa.

Powrót

Ostatnio dodane aktualności

16 stycznia 2020

“Nowatorskie algorytmy”, których nikt nie widział, czyli degrengolada w resorcie finansów

O tym, że Krajowa Administracja Skarbowa, wprowadzona przez PiS-owskiego “bohatera walki…

Czytaj dalej
13 stycznia 2020

Deficyt prawdy, czyli bajka o zrównoważonym budżecie [blog]

Wydaje się, że o budżecie na 2020 rok powiedziano już wszystko,…

Czytaj dalej
12 stycznia 2020

28. FINAŁ WOŚP

To już 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku…

Czytaj dalej
10 stycznia 2020

OFE, czyli jak PiS kradnie nasze oszczędności emerytalne [blog]

Muszę zacząć od historii. W 2014 roku członkowie OFE dowiedzieli się,…

Czytaj dalej
9 stycznia 2020

Debata nad przeniesieniem pieniędzy z OFE na IKE

Oszczędności emerytalne osób, które nie chcą, żeby premier Morawiecki i PiS…

Czytaj dalej