Aktualności

3 kwietnia 2019

Poseł Leszczyna interweniuje ws. podwykonawców na budowie autostrad [INTERPELACJA]

W maju 2016 r.,po “audycie” rządu PO-PSL, z mównicy sejmowej, posługując się wydrukiem z roszczeniami podwykonawców budowy autostrad, powiedział Pan nieprawdę, że w czasach poprzedniego rządu budowano najdroższe autostrady w Europie. W późniejszym czasie politycy Platformy Obywatelskiej oraz media wielokrotnie prostowały Pańskie nieprawdziwe wypowiedzi. Po audycie miały być zawiadomienia do prokuratury, a zakłady karne miały zapełnić się ministrami poprzedniego rządu. Tak się jednak nie stało, a resort infrastruktury nie zalał prokuratur zawiadomieniami o możliwości popełnienia przestępstw.

Dziś, w zupełnie innej rzeczywistości społeczno-gospodarczej, w trakcie doskonałej koniunktury, w przeciwieństwie do lat, gdy Polska musiała stawić czoło największemu od 100 lat światowemu kryzysowi finansowemu i gospodarczemu, podwykonawcy wychodzą walczyć o należne im pieniądze. Dlaczego?

-pyta retorycznie ministra infrastruktury w swojej interpelacji w sprawie w sprawie protestów firm budowlanych – podwykonawców firm budujących autostrady oraz problemów firm budujących autostrady poseł Izabela Leszczyna.

W interpelacji poseł Leszczyna pyta ministra Adamczyka m. in. o liczbę zawiadomień, o możliwości popełnienia przestępstwa, będących następstwem przedstawionego w dniu 11 maja 2016 r., w formie ustnej, “Raportu o stanie spraw publicznych i instytucji państwowych na dzień zakończenia rządów koalicji PO–PSL (2007–2015)”, zwanego „audytem”, liczbę oraz ogólne koszty roszczeń jakie zostały do tej pory zgłoszone przez podwykonawców oraz o straty jakie może ponieść Skarb Państwa w przypadku zejścia z placów budów autostrad włoskich firm.

Z treścią interpelacji można zapoznać się na stronie internetowej Sejmu RP. Na stronie zostanie również opublikowana odpowiedź Ministerstwa.

Powrót

Ostatnio dodane aktualności

22 maja 2019

INTERPELACJA do MF ws. funkcjonowania spółki Aplikacje Krytyczne

Czy Ministerstwo Finansów przygotowało jakikolwiek dokument analizujący zasadność (w kontekście budżetowej…

Czytaj dalej
21 maja 2019

Co się dzieje w spółce Aplikacje Krytyczne? [BLOG]

Spółka Aplikacje Krytyczne, autorski pomysł Premiera Morawieckiego z czasów, gdy był…

Czytaj dalej
17 maja 2019

Poseł Leszczyna o Pracowniczych Programach Kapitałowych [VIDEO]

Podczas trwającego posiedzenia Sejmu odbyło się Sprawozdanie Komisji Finansów Publicznych o rządowym…

Czytaj dalej
15 maja 2019

Poseł Leszczyna zadaje niewygodne pytania o aferę GetBack [VIDEO]

15 kwietnia, na wniosek m. in. posłów Platformy Obywatelskiej, zwołano specjalne…

Czytaj dalej
9 maja 2019

Poseł Leszczyna dla Rz: nie mamy ministra finansów! [VIDEO]

Czytaj dalej