Aktualności

3 kwietnia 2019

Poseł Leszczyna interweniuje ws. podwykonawców na budowie autostrad [INTERPELACJA]

W maju 2016 r.,po “audycie” rządu PO-PSL, z mównicy sejmowej, posługując się wydrukiem z roszczeniami podwykonawców budowy autostrad, powiedział Pan nieprawdę, że w czasach poprzedniego rządu budowano najdroższe autostrady w Europie. W późniejszym czasie politycy Platformy Obywatelskiej oraz media wielokrotnie prostowały Pańskie nieprawdziwe wypowiedzi. Po audycie miały być zawiadomienia do prokuratury, a zakłady karne miały zapełnić się ministrami poprzedniego rządu. Tak się jednak nie stało, a resort infrastruktury nie zalał prokuratur zawiadomieniami o możliwości popełnienia przestępstw.

Dziś, w zupełnie innej rzeczywistości społeczno-gospodarczej, w trakcie doskonałej koniunktury, w przeciwieństwie do lat, gdy Polska musiała stawić czoło największemu od 100 lat światowemu kryzysowi finansowemu i gospodarczemu, podwykonawcy wychodzą walczyć o należne im pieniądze. Dlaczego?

-pyta retorycznie ministra infrastruktury w swojej interpelacji w sprawie w sprawie protestów firm budowlanych – podwykonawców firm budujących autostrady oraz problemów firm budujących autostrady poseł Izabela Leszczyna.

W interpelacji poseł Leszczyna pyta ministra Adamczyka m. in. o liczbę zawiadomień, o możliwości popełnienia przestępstwa, będących następstwem przedstawionego w dniu 11 maja 2016 r., w formie ustnej, “Raportu o stanie spraw publicznych i instytucji państwowych na dzień zakończenia rządów koalicji PO–PSL (2007–2015)”, zwanego „audytem”, liczbę oraz ogólne koszty roszczeń jakie zostały do tej pory zgłoszone przez podwykonawców oraz o straty jakie może ponieść Skarb Państwa w przypadku zejścia z placów budów autostrad włoskich firm.

Z treścią interpelacji można zapoznać się na stronie internetowej Sejmu RP. Na stronie zostanie również opublikowana odpowiedź Ministerstwa.

Powrót

Ostatnio dodane aktualności

16 września 2019

Kolejny dyżur na #ŁaweczkaPoświatowskiej za nami

W ubiegłym tygodniu, z uwagi na złe warunki atmosferyczne, dyżur poselski…

Czytaj dalej
13 września 2019

Q&A Izabeli Leszczyny na Facebooku

13 września Pani Poseł Izabela Leszczyna rozmawiała ze swoimi wyborcami podczas…

Czytaj dalej
13 września 2019

Kłobuck, wbrew zapowiedziom Beaty Szydło, nadal pozbawiony komunikacji publicznej

Izabela Leszczyna, wraz z innymi kandydatami do Sejmu z list Koalicji…

Czytaj dalej
13 września 2019

[BLOG] Płaca minimalna, czyli kij z marchewką PiSu

Chociaż metoda kija i marchewki odeszła do lamusa i współczesna teoria…

Czytaj dalej
11 września 2019

[BLOG] Hat trick Kaczyńskiego, czyli dlaczego PiS przegra wybory

Gdyby Kaczyński choć czasem “haratał w gałę”, wiedziałby, że hat trick…

Czytaj dalej