Aktualności

3 kwietnia 2019

Poseł Leszczyna interweniuje ws. podwykonawców na budowie autostrad [INTERPELACJA]

W maju 2016 r.,po “audycie” rządu PO-PSL, z mównicy sejmowej, posługując się wydrukiem z roszczeniami podwykonawców budowy autostrad, powiedział Pan nieprawdę, że w czasach poprzedniego rządu budowano najdroższe autostrady w Europie. W późniejszym czasie politycy Platformy Obywatelskiej oraz media wielokrotnie prostowały Pańskie nieprawdziwe wypowiedzi. Po audycie miały być zawiadomienia do prokuratury, a zakłady karne miały zapełnić się ministrami poprzedniego rządu. Tak się jednak nie stało, a resort infrastruktury nie zalał prokuratur zawiadomieniami o możliwości popełnienia przestępstw.

Dziś, w zupełnie innej rzeczywistości społeczno-gospodarczej, w trakcie doskonałej koniunktury, w przeciwieństwie do lat, gdy Polska musiała stawić czoło największemu od 100 lat światowemu kryzysowi finansowemu i gospodarczemu, podwykonawcy wychodzą walczyć o należne im pieniądze. Dlaczego?

-pyta retorycznie ministra infrastruktury w swojej interpelacji w sprawie w sprawie protestów firm budowlanych – podwykonawców firm budujących autostrady oraz problemów firm budujących autostrady poseł Izabela Leszczyna.

W interpelacji poseł Leszczyna pyta ministra Adamczyka m. in. o liczbę zawiadomień, o możliwości popełnienia przestępstwa, będących następstwem przedstawionego w dniu 11 maja 2016 r., w formie ustnej, “Raportu o stanie spraw publicznych i instytucji państwowych na dzień zakończenia rządów koalicji PO–PSL (2007–2015)”, zwanego „audytem”, liczbę oraz ogólne koszty roszczeń jakie zostały do tej pory zgłoszone przez podwykonawców oraz o straty jakie może ponieść Skarb Państwa w przypadku zejścia z placów budów autostrad włoskich firm.

Z treścią interpelacji można zapoznać się na stronie internetowej Sejmu RP. Na stronie zostanie również opublikowana odpowiedź Ministerstwa.

Powrót

Ostatnio dodane aktualności

15 kwietnia 2019

Krótka historia reformy z 1999 r. na przykładzie własnym [BLOG]

Od dwunastu lat jestem polityczką (nie znoszę tego wyrazu, ale rozumiem…

Czytaj dalej
12 kwietnia 2019

7 stron wniosku o pieluchomajtki [WYSTĄPIENIE]

W piątkowe (12.04) popołudnie Sejm, przy pustych ławach rządowych, rozpatrzył  informację…

Czytaj dalej
11 kwietnia 2019

Poseł Leszczyna pyta o zmianę na stanowisku Prezesa BFG [INTERPELACJA]

Czy Premierowi znany był fakt nieuzyskania przez Pana Mirosława Panka zgody…

Czytaj dalej
8 kwietnia 2019

Tajemnicze blokady… Czy rząd szuka pieniędzy na obietnice prezesa? [INTERPELACJA]

W ostatnich dniach dotarła do mnie informacja, że decyzją Minister Finansów…

Czytaj dalej
4 kwietnia 2019

Poczta Polska publikuje spot reklamowy. Poseł Leszczyna pyta o koszty “Hollywodzkiej produkcji” [INTERPELACJA]

Poczta Polska postanowiła zareklamować swoje usługi. I pewnie wszystko byłoby w…

Czytaj dalej