Aktualności

konferencja_leszczyna_szumilas_mini
24 kwietnia 2017

Podwyżki dla nauczycieli zagrożone [wideo]

konferencja_leszczyna_szumilasPosłanki Platformy Obywatelskiej, Krystyna Szumilas oraz Izabela Leszczyna, poinformowały podczas konferencji prasowej w Sejmie, że wystąpią z interpelacją do Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej, aby odpowiedziała na pytanie czy w następnym roku nauczyciele otrzymają zapowiadane przez minister podwyżki. Interpelacja powstała w odpowiedzi na publikację przez Dziennik „Fakt” informacji, że podwyżki wynagrodzeń dla nauczycieli stoją pod znakiem zapytania, ponieważ nie wyraził na nie jeszcze zgody wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. Minister edukacji Anna Zalewska informowała w marcu, że w kwietniu przedstawi harmonogram podwyżek dla nauczycieli.

„Jednym z elementów zmian w edukacji miały być podwyżki płac dla nauczycieli. Minister Zalewska już od stycznia mówiła, że w 2018 roku nauczyciele będą mieli podwyższone wynagrodzenia. Szczególnie intensywnie mówili o tym w marcu kiedy nauczyciele szykowali się do strajku. Dzisiaj dowiadujemy się, że podwyżki dla nauczycieli są zagrożone, że nie jest to uzgodnione z ministrem finansów” – powiedziała Krystyna Szumilas, wiceprzewodnicząca Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży. Posłanka wystosowała zapytanie do minister Zalewskiej, czy „była to polityczna manipulacja po to, żeby zniechęcić nauczycieli do udziału w strajku i zbierania podpisów pod referendum?”.

„Okazuje się, że premier Morawiecki od czasu do czasu mówi jednak prawdę, chociaż zwykle uprawia propagandę sukcesu” – mówiła z kolei Izabela Leszczyna z Komisji Finansów Publicznych. Posłanka podkreśliła, że „Platforma Obywatelska rekomenduje premierowi Morawieckiemu częściej bywać przy Świętokrzyskiej 12 niż przy Nowogrodzkiej. „Wtedy będzie wiedział, że prawdziwy stan finansów publicznych nie jest tak różowy, jak maluje to prawdopodobnie po to, by zadowolić prezesa Kaczyńskiego” – dodała. Izabela Leszczyna wyraziła zaniepokojenie, że „pieniędzy na podwyżki dla nauczycieli prawdopodobnie nie ma i premier Morawiecki tym razem powiedział prawdę”. „Ale to oznacza, że minister Zalewska albo jest niekompetentna i nie konsultowała się z min. finansów, albo po prostu po raz kolejny okłamała nauczycieli. Stąd nasza interpelacja” – tłumaczyła.

Powrót

Ostatnio dodane aktualności

20-07-17Warszawa11
21 lipca 2017

Wolne Sądy!

PiS  przeprowadza ustrojowy zamach stanu. Ustawą chcą zmienić przepisy Konstytucji RP…

Czytaj dalej
tok_fm
17 lipca 2017

Poseł Leszczyna w programie „A teraz na poważnie” w Radio TOK FM

Na zaproszenie redaktora Mikołaja Lizuta poseł Izabela Leszczyna uczestniczyła w programie…

Czytaj dalej
17_07_2017ObronaSadowCzestochowa3
16 lipca 2017

Częstochowa w obronie Sądu Najwyższego

W niedzielę  16 lipca 2017 r. o godzinie 21:00 poseł Izabela…

Czytaj dalej
17_07_2017ObronaSadow5
16 lipca 2017

W obronie Sądu Najwyższego

W niedzielę  16 lipca 2017 r. poseł Izabela leszczyna uczestniczyła w …

Czytaj dalej
mini_tv
13 lipca 2017

TAK czy NIE – Czy ustawa paliwowa spowoduje wzrost cen? [WIDEO]

Opłata paliwowa wprowadzana przez rząd PiS-u elektryzuje Polaków. W środę odbyła…

Czytaj dalej