Aktualności

konferencja_leszczyna_szumilas_mini
24 kwietnia 2017

Podwyżki dla nauczycieli zagrożone [wideo]

konferencja_leszczyna_szumilasPosłanki Platformy Obywatelskiej, Krystyna Szumilas oraz Izabela Leszczyna, poinformowały podczas konferencji prasowej w Sejmie, że wystąpią z interpelacją do Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej, aby odpowiedziała na pytanie czy w następnym roku nauczyciele otrzymają zapowiadane przez minister podwyżki. Interpelacja powstała w odpowiedzi na publikację przez Dziennik „Fakt” informacji, że podwyżki wynagrodzeń dla nauczycieli stoją pod znakiem zapytania, ponieważ nie wyraził na nie jeszcze zgody wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. Minister edukacji Anna Zalewska informowała w marcu, że w kwietniu przedstawi harmonogram podwyżek dla nauczycieli.

„Jednym z elementów zmian w edukacji miały być podwyżki płac dla nauczycieli. Minister Zalewska już od stycznia mówiła, że w 2018 roku nauczyciele będą mieli podwyższone wynagrodzenia. Szczególnie intensywnie mówili o tym w marcu kiedy nauczyciele szykowali się do strajku. Dzisiaj dowiadujemy się, że podwyżki dla nauczycieli są zagrożone, że nie jest to uzgodnione z ministrem finansów” – powiedziała Krystyna Szumilas, wiceprzewodnicząca Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży. Posłanka wystosowała zapytanie do minister Zalewskiej, czy „była to polityczna manipulacja po to, żeby zniechęcić nauczycieli do udziału w strajku i zbierania podpisów pod referendum?”.

„Okazuje się, że premier Morawiecki od czasu do czasu mówi jednak prawdę, chociaż zwykle uprawia propagandę sukcesu” – mówiła z kolei Izabela Leszczyna z Komisji Finansów Publicznych. Posłanka podkreśliła, że „Platforma Obywatelska rekomenduje premierowi Morawieckiemu częściej bywać przy Świętokrzyskiej 12 niż przy Nowogrodzkiej. „Wtedy będzie wiedział, że prawdziwy stan finansów publicznych nie jest tak różowy, jak maluje to prawdopodobnie po to, by zadowolić prezesa Kaczyńskiego” – dodała. Izabela Leszczyna wyraziła zaniepokojenie, że „pieniędzy na podwyżki dla nauczycieli prawdopodobnie nie ma i premier Morawiecki tym razem powiedział prawdę”. „Ale to oznacza, że minister Zalewska albo jest niekompetentna i nie konsultowała się z min. finansów, albo po prostu po raz kolejny okłamała nauczycieli. Stąd nasza interpelacja” – tłumaczyła.

Powrót

Ostatnio dodane aktualności

UTWPCZSpotkanie5
17 listopada 2017

Silver economy

Srebrna gospodarka to inne określenie gospodarki senioralnej. To  szeroko pojęty system…

Czytaj dalej
logo_fb_og
8 listopada 2017

Raporty KNF, czyli skąd wiadomo, że w sektorze SKOK jest źle

Pan Rafał Matusiak kilka dni temu zamieścił artykuł w Gazecie Bankowej…

Czytaj dalej
Konferencja prasowa Leszczyna Niedziela Pomaska
26 października 2017

PiS za zmniejszeniem pieniędzy dla rolników!

Posłanki Platformy Obywatelskiej wezwały europosłów PiS podczas konferencji prasowej w Sejmie,…

Czytaj dalej
25-10-2017 Gabinet Cieni 2
26 października 2017

Posiedzenie Gabinetu Cieni

25 października poseł Izabela Leszczyna uczestniczyła w posiedzeniu Gabinetu Cieni Platformy…

Czytaj dalej
polsat_news_logo
25 października 2017

Poseł Izabela Leszczyna w programie „Tak czy Nie”

Poseł Izabela Leszczyna była gościem redaktor Agnieszki Gozdyry w programie „Tak…

Czytaj dalej