Aktualności

konferencja_leszczyna_szumilas_mini
24 kwietnia 2017

Podwyżki dla nauczycieli zagrożone [wideo]

konferencja_leszczyna_szumilasPosłanki Platformy Obywatelskiej, Krystyna Szumilas oraz Izabela Leszczyna, poinformowały podczas konferencji prasowej w Sejmie, że wystąpią z interpelacją do Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej, aby odpowiedziała na pytanie czy w następnym roku nauczyciele otrzymają zapowiadane przez minister podwyżki. Interpelacja powstała w odpowiedzi na publikację przez Dziennik „Fakt” informacji, że podwyżki wynagrodzeń dla nauczycieli stoją pod znakiem zapytania, ponieważ nie wyraził na nie jeszcze zgody wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. Minister edukacji Anna Zalewska informowała w marcu, że w kwietniu przedstawi harmonogram podwyżek dla nauczycieli.

„Jednym z elementów zmian w edukacji miały być podwyżki płac dla nauczycieli. Minister Zalewska już od stycznia mówiła, że w 2018 roku nauczyciele będą mieli podwyższone wynagrodzenia. Szczególnie intensywnie mówili o tym w marcu kiedy nauczyciele szykowali się do strajku. Dzisiaj dowiadujemy się, że podwyżki dla nauczycieli są zagrożone, że nie jest to uzgodnione z ministrem finansów” – powiedziała Krystyna Szumilas, wiceprzewodnicząca Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży. Posłanka wystosowała zapytanie do minister Zalewskiej, czy „była to polityczna manipulacja po to, żeby zniechęcić nauczycieli do udziału w strajku i zbierania podpisów pod referendum?”.

„Okazuje się, że premier Morawiecki od czasu do czasu mówi jednak prawdę, chociaż zwykle uprawia propagandę sukcesu” – mówiła z kolei Izabela Leszczyna z Komisji Finansów Publicznych. Posłanka podkreśliła, że „Platforma Obywatelska rekomenduje premierowi Morawieckiemu częściej bywać przy Świętokrzyskiej 12 niż przy Nowogrodzkiej. „Wtedy będzie wiedział, że prawdziwy stan finansów publicznych nie jest tak różowy, jak maluje to prawdopodobnie po to, by zadowolić prezesa Kaczyńskiego” – dodała. Izabela Leszczyna wyraziła zaniepokojenie, że „pieniędzy na podwyżki dla nauczycieli prawdopodobnie nie ma i premier Morawiecki tym razem powiedział prawdę”. „Ale to oznacza, że minister Zalewska albo jest niekompetentna i nie konsultowała się z min. finansów, albo po prostu po raz kolejny okłamała nauczycieli. Stąd nasza interpelacja” – tłumaczyła.

Powrót

Ostatnio dodane aktualności

gim22UE
23 maja 2017

VI Powiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej

Już po raz szósty w Gimnazjum nr 22 im. Marii Skłodowskiej…

Czytaj dalej
woj.czestochowskie
5 maja 2017

Poseł Izabela Leszczyna w programie „Temat do dyskusji”

Podczas ostatniego posiedzenia Sejmu Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji przyznał, że…

Czytaj dalej
konferencja_leszczyna_szumilas_mini
24 kwietnia 2017

Podwyżki dla nauczycieli zagrożone [wideo]

Posłanki Platformy Obywatelskiej, Krystyna Szumilas oraz Izabela Leszczyna, poinformowały podczas konferencji…

Czytaj dalej
54posSejmu_foto: sejm.gov.pl, fot. Krzysztof Białoskórski
21 kwietnia 2017

Poseł Leszczyna pyta MSWiA o woj. częstochowskie

W trakcie ostatniego dnia 40. posiedzenia Sejmu poseł Izabela Leszczyna zadała…

Czytaj dalej
20.04.17_podpisy_1
20 kwietnia 2017

Nie ma zgody na niszczenie polskiej szkoły

„Zebraliśmy ponad 910 tys. podpisów pod wnioskiem o referendum ws. edukacji”…

Czytaj dalej