Aktualności

8 lutego 2018

Oświadczenie poselskie w sprawie Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie

Rząd Platformy Obywatelskiej i Marszałkowie Województwa Śląskiego, zdając sobie sprawę z potrzeby ciągłego rozwoju uczelni, wspierając aspiracje i dążenia Akademii, nie szczędzili środków na jej rozwój, dzięki czemu, m.in. powstał nowy budynek Wydziału Nauk Społecznych, czy wyremontowana została aula Wydziału Pedagogicznego.

Rozumiejąc konieczność spełnienia warunków formalnych, otwierających drogę do przekształcenia Akademii w Uniwersytet, Władze uczelni od lat nie tylko rozwijają infrastrukturę, ale otwierają nowe kierunki, dostosowując je do potrzeb zmieniającego się rynku pracy, i dbają o wysoki poziom kadry naukowej. Dzięki temu uczelnia cieszy się ciągłym powodzeniem wśród kandydatów, a ogólnopolskie rankingi z roku na rok coraz wyżej plasują częstochowską uczelnię.

Zdobycie uprawnień do nadawania przez Akademię stopnia naukowego doktora na kolejnym, szóstym już, kierunku studiów jest ostatnim warunkiem, który uczelnia musiała spełnić, aby Częstochowa, po latach starań, doczekała się powołania uniwersytetu tzw. przymiotnikowego.

– mówiła poseł Leszczyna

Pragnę pogratulować determinacji w dążeniu do celu Pani Rektor Profesor Annie Wypych-Gawrońskiej, ale także jej poprzednikowi Profesorowi Zygmuntowi Bąkowi. Jako częstochowianka i poseł ziemi częstochowskiej dziękuję też z całego serca Panu Premierowi Profesorowi Jerzemu Buzkowi, który od lat wspiera częstochowskie uczelnie, a jak pokazuje przykład AJD, robi to niezwykle skutecznie.

 

Powrót

Ostatnio dodane aktualności

14 sierpnia 2018

Poseł Leszczyna gościem radiowej Jedynki

Sądzę, że ostatecznie kwota minimalnego wynagrodzenia w przyszłym roku zostanie ustalona…

Czytaj dalej
20 lipca 2018

“A teraz na poważnie” w TOK FM

Prowadziłam dzisiaj moją stałą podkomisję ds. monitorowania środków europejskich. Zwykle przychodzi…

Czytaj dalej
10 lipca 2018

Karetka neonatologiczna wraca do Częstochowy!

Szanowny Panie Ministrze, karetka neonatologiczna służy do międzyszpitalnego przewozu niemowląt w…

Czytaj dalej
9 lipca 2018

Rozmowa Dnia w TVNTL

Pomysł Platformy na samorządy oraz kwestie polityki ekonomicznej dominowały podczas poniedziałkowej…

Czytaj dalej
8 lipca 2018

“Wybory w TOKu” w TOK FM

Prezydent myśli, że jeżeli napisze list do sędziów, w którym oznajmi,…

Czytaj dalej