Aktualności

8 lutego 2018

Oświadczenie poselskie w sprawie Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie

Rząd Platformy Obywatelskiej i Marszałkowie Województwa Śląskiego, zdając sobie sprawę z potrzeby ciągłego rozwoju uczelni, wspierając aspiracje i dążenia Akademii, nie szczędzili środków na jej rozwój, dzięki czemu, m.in. powstał nowy budynek Wydziału Nauk Społecznych, czy wyremontowana została aula Wydziału Pedagogicznego.

Rozumiejąc konieczność spełnienia warunków formalnych, otwierających drogę do przekształcenia Akademii w Uniwersytet, Władze uczelni od lat nie tylko rozwijają infrastrukturę, ale otwierają nowe kierunki, dostosowując je do potrzeb zmieniającego się rynku pracy, i dbają o wysoki poziom kadry naukowej. Dzięki temu uczelnia cieszy się ciągłym powodzeniem wśród kandydatów, a ogólnopolskie rankingi z roku na rok coraz wyżej plasują częstochowską uczelnię.

Zdobycie uprawnień do nadawania przez Akademię stopnia naukowego doktora na kolejnym, szóstym już, kierunku studiów jest ostatnim warunkiem, który uczelnia musiała spełnić, aby Częstochowa, po latach starań, doczekała się powołania uniwersytetu tzw. przymiotnikowego.

– mówiła poseł Leszczyna

Pragnę pogratulować determinacji w dążeniu do celu Pani Rektor Profesor Annie Wypych-Gawrońskiej, ale także jej poprzednikowi Profesorowi Zygmuntowi Bąkowi. Jako częstochowianka i poseł ziemi częstochowskiej dziękuję też z całego serca Panu Premierowi Profesorowi Jerzemu Buzkowi, który od lat wspiera częstochowskie uczelnie, a jak pokazuje przykład AJD, robi to niezwykle skutecznie.

 

Powrót

Ostatnio dodane aktualności

21 maja 2018

“Wybory w Toku” w TOK FM

Poseł Izabela Leszczyna była gościem programu Wybory w Toku Protest w…

Czytaj dalej
15 maja 2018

“Temat do dyskusji” w Radio Katowice

Komisja powinna być w sprawie, ale wiemy na sto procent, że…

Czytaj dalej
10 maja 2018

Debata nad powołaniem Komisji Śledczej ds. VAT

Komisja Śledcza ds. VAT będzie chyba pierwszą komisją, która nie bardzo…

Czytaj dalej
7 maja 2018

“Wybory w Toku” w TOK FM

Żeby rozwiązać obecny problem, nie trzeba podnosić żadnych podatków (…) wystarczy,…

Czytaj dalej
24 kwietnia 2018

“Polska Seniora” w Puławach

Posłanki Platformy Obywatelskiej oraz znani i lubiani seniorzy odwiedzą wszystkie województwa,…

Czytaj dalej