Aktualności

31 lipca 2012

Nadzwyczajna sesja ws. Gaude Mater

Nie milkną głosy sprzeciwu w sprawie zamiarów Prezydenta Częstochowy dotyczących zmian w strukturze organizacyjnej Ośrodka Promocji Kultury Gaude Mater i jego przeniesienia do Filharmonii Częstochowskiej. Na dziś zwołano nadzwyczajną sesję Rady Miasta Częstochowy, by podczas niej dyskutować o przyszłości Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej Gaude Mater oraz samej instytucji.

Poseł Izabela Leszczyna wzięła udział w obradach sesji. W swoim wystąpieniu po raz kolejny podkreśliła wysoką markę i rangę zarówno festiwalu jak i samej instytucji. Zdaniem Poseł Leszczyny wcielenie OPK Gaude Mater wraz z Festiwalem w strukturę częstochowskiej filharmonii nie przyniesie niczego dobrego.

Przypomnijmy, że Pani Poseł podpisała stanowisko Parlamentarzystów PO, w którym wzywają Prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka do zmiany planów. (tekst stanowiska po kliknięci w link)

Radny PO – Jerzy Zając, w jednej ze swoich wypowiedzi podkreślił również zadeklarowaną przez Poseł Leszczynę gotowość Parlamentarzystów PO do wsparcia inicjatywy współprowadzenia przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego OPK Gaude Mater, jeżeli samorząd wystąpi z taką inicjatywą.

W burzliwej momentami dyskusji oprócz radnych głos zabierali także przedstawiciele częstochowskiej kultury.

Ostatecznie Rada Miasta przyjęła Stanowisko w sprawie planów odwołania dyrektor OPK ?Gaude Mater? Małgorzaty Nowak, festiwalu ?Gaude Mater? oraz potrzeby dialogu władz miasta ze środowiskami kultury.

Kilka godzin po sesji okazało się, że Prezydent Matyjaszczyk zlekceważył głosy mieszkańców i środowiska kulturalnego Częstochowy,  a także stanowisko podjęte przez radnych i odwołał Małgorzatę Nowak z funkcji Dyrektora Ośrodka Promocji Kultury Gaude Mater.

 

Powrót

Ostatnio dodane aktualności

19 lipca 2022

Po pierwsze odsunąć PiS od władzy, czyli jak opanować inflację.

Od kilku tygodni politykom wszystkich partii zadawane jest pytanie, jak zamierzają…

Czytaj dalej
15 czerwca 2022

Obligacje Premiera Morawieckiego, czyli „a dziad wiedział, nie powiedział…”

Od kilku dni wolne media mówią o obligacjach M. Morawieckiego, zadając…

Czytaj dalej
11 maja 2022

„Chcemy aby”, czyli konferencja Premiera Morawieckiego

Premier Morawiecki w sposób „kompleksowy” przedstawił wczoraj dokładnie to samo, co…

Czytaj dalej
1 maja 2022

Kawa na ławę

Podpisaliśmy kontrakt do 2022 roku dlatego, że rząd PO-PSL w ciągu…

Czytaj dalej
28 kwietnia 2022

Wielokrotnie przestrzegaliśmy PiS

Przed tym, że lato konika polnego kiedyś się skończy przestrzegaliśmy PiS…

Czytaj dalej