Aktualności

25 czerwca 2019

Kolejna interwencja w sprawie autostrady A1

Czy w związku z zerwaniem umowy z wykonawcą fragmentu autostradowej obwodnicy Częstochowy planowany termin jej oddania nie zostanie dotrzymany? Kiedy dokładnie podjęto decyzję o zerwaniu umowy z wykonawcą i co dokładnie było przyczyną takiego działania? Czy ministerstwo bądź GDDKiA podjęły wysiłek negocjacji z wykonawcą,tak by zabezpieczyć planowany termin wykonania fragmentu autostrady? Jakie straty Skarb Państwa może ponieść w związku z zerwaniem umowy z wykonawcą? Na jakim etapie jest proces wyłaniania wykonawcy, który dokończy budowę? Proszę o podanie pełnej informacji w tym zakresie zawierającej także informację o trybie wyłonienia nowego wykonawcy. Czy w związku z koniecznością wyłonienia nowego wykonawcy koszt budowy fragmentu autostrady wzrośnie? Czy Rząd przewiduje pobieranie opłat za przejazd tzw. autostradową obwodnicą Częstochowy?

-takie pytania poseł Izabela Leszczyna zadała ministrowi infrastruktury w interpelacji nr 32239 w sprawie zerwania kontraktu z włoskim wykonawcą fragmentu obwodnicy Częstochowy w ciągu autostrady A1 oraz wyłonienia nowego wykonawcy odcinka.

Jest to kolejna, po interpelacji z kwietnia br. (Interpelacja nr 30662 w sprawie protestów firm budowlanych – podwykonawców firm budujących autostrady oraz problemów firm budujących autostrady) interwencja poseł Leszczyny dotycząca przedłużającej się budowy autostrady A1 w okolicach Częstochowy.

Powrót

Ostatnio dodane aktualności

29 sierpnia 2020

Fakty po Faktach

PiS zachowuje się jak PZPR. W PRL-u każda uroczystość polegała na…

Czytaj dalej
22 sierpnia 2020

Ława polityków

Okazuje się, że według PiS-u flaga tęczowa obraża uczucia Polaków, a…

Czytaj dalej
23 lipca 2020

Fakty po Faktach

Nie mamy podstaw, żeby mieć zaufanie do panów Kamińskiego i Wąsika,…

Czytaj dalej
23 lipca 2020

Sprawozdanie z wykonania budżetu [VIDEO]

Budżet 2019 roku jest absolutnie dobrym podsumowaniem czteroletniej kadencji rządów PiS,…

Czytaj dalej
23 lipca 2020

Co dalej z PKS CZĘSTOCHOWA?

W kampanii parlamentarnej w 2019 r. PiS obiecał walkę z wykluczeniem…

Czytaj dalej