Aktualności

15 października 2012

Już dziś AKADEMIA OBYWATELSKA “Studia=???”

Już dziś, o godzinie 16:00, w Auli Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej (Al. Armii Krajowej 19 B) odbędzie się czwarta Akademia Obywatelska.

Między innymi o tym czy studia dają dziś gwarancję znalezienia dobrej pracy, czy wyższe wykształcenie spauperyzowało się, co warto studiować i czy w ogóle warto oraz dlaczego wśród bezrobotnych jest tylu magistrów dyskutować będą Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego – Prof. Barbara Kudrycka oraz Dyrektor Instytutu Obywatelskiego – Jarosław Makowski. Jak zwykle będę moderować dyskusję.

PRZYPOMINAM, że nastąpiła zmiana miejsca debaty. Czwarta akademia wyjątkowo odbędzie się nie w sali konferencyjnej przy ul. Targowej, a w Auli Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej.

AKADEMIA OBYWATELSKA to otwarte dla wszystkich spotkania, które mają prowokować i zachęcać do dyskusji o tym, co ważne dla nas, dla Częstochowy i dla Polski. To sposób na  podniesienie jakości debaty publicznej w naszym mieście i kraju.

Do uczestnictwa w Akademii zapraszam wszystkich mieszkańców naszego miasta i okolic, szczególnie osoby, które interesują się działalnością społeczną i polityczną, uczniów, studentów, ludzi w sile wieku i emerytów, bez względu na wykształcenie i poglądy polityczne.

Akademia Obywatelska odbywa się pod skrzydłami Instytutu Obywatelskiego ? think-tanku politycznego Platformy Obywatelskiej, który stanowi zaplecze eksperckie dla partii, a  w swojej misji ma zapisane podnoszenie jakości debaty publicznej.

Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie
Izabela Leszczyna

Powrót

Ostatnio dodane aktualności

19 lipca 2022

Po pierwsze odsunąć PiS od władzy, czyli jak opanować inflację.

Od kilku tygodni politykom wszystkich partii zadawane jest pytanie, jak zamierzają…

Czytaj dalej
15 czerwca 2022

Obligacje Premiera Morawieckiego, czyli „a dziad wiedział, nie powiedział…”

Od kilku dni wolne media mówią o obligacjach M. Morawieckiego, zadając…

Czytaj dalej
11 maja 2022

„Chcemy aby”, czyli konferencja Premiera Morawieckiego

Premier Morawiecki w sposób „kompleksowy” przedstawił wczoraj dokładnie to samo, co…

Czytaj dalej
1 maja 2022

Kawa na ławę

Podpisaliśmy kontrakt do 2022 roku dlatego, że rząd PO-PSL w ciągu…

Czytaj dalej
28 kwietnia 2022

Wielokrotnie przestrzegaliśmy PiS

Przed tym, że lato konika polnego kiedyś się skończy przestrzegaliśmy PiS…

Czytaj dalej