Aktualności

11 października 2011

E-learning wyzwaniem dla bibliotek

11 i 12 października w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli “WOM” w Częstochowie odbywa się ogólnopolska konferencja “E-learning wyzwaniem dla bibliotek”. Poseł Izabela Leszczyna objęła konferencję swoim honorowym patronatem.
Organizatorami konferencji są: RODN “WOM” w Częstochowie, Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Częstochowie oraz Agencja SUKURS, wydawca miesięcznika “Biblioteka w Szkole”.
Konferencja jest adresowana do bibliotekarzy z bibliotek szkolnych, pedagogicznych, publicznych, akademickich, pracowników dydaktycznych uczelni kształcących w zakresie bibliotekoznawstwa i informacji naukowej, pracowników naukowych związanych z bibliotekoznawstwem, nauczycieli konsultantów z ośrodków doskonalenia, metodyków oraz wszystkich zainteresowanych tematyką e-learningu.
Witając uczestników konferencji,  Poseł Leszczyna podkreśliła jak ważną rolę w procesie kształcenia zaczyna odgrywać kształcenie na odległość. Możliwość ukończenia kursów, szkoleń,  a nawet studiów bez konieczności fizycznej obecności w sali wykładowej staje się coraz bardziej popularną formą nauczania. Przygotowanie nauczycieli i wykładowców do tej formy to wyzwanie nie tylko dla bibliotek, ale wszystkich, którzy biorą udział w procesie edukacyjnym. Pani Poseł powiedziała także, że nie sposób wyobrazić sobie szkoły i uczelni bez dobrze funkcjonującej biblioteki, bo jest ona niezwykle ważnym miejscem zdobywania, selekcjonowania i przekazywania informacji.

Powrót

Ostatnio dodane aktualności

23 lipca 2020

Fakty po Faktach

Nie mamy podstaw, żeby mieć zaufanie do panów Kamińskiego i Wąsika,…

Czytaj dalej
23 lipca 2020

Sprawozdanie z wykonania budżetu [VIDEO]

Budżet 2019 roku jest absolutnie dobrym podsumowaniem czteroletniej kadencji rządów PiS,…

Czytaj dalej
23 lipca 2020

Co dalej z PKS CZĘSTOCHOWA?

W kampanii parlamentarnej w 2019 r. PiS obiecał walkę z wykluczeniem…

Czytaj dalej
21 lipca 2020

Pieniądze z UE pod kontrolą

Znaczna część funduszu odbudowy będzie wydatkowana tak, że Rada Unii Europejskiej,…

Czytaj dalej
14 lipca 2020

Wojna w NIK

Komisja Finansów Publicznych dotąd nie otrzymała od Komisji ds. Kontroli Państwowej…

Czytaj dalej