Aktualności

11 października 2011

E-learning wyzwaniem dla bibliotek

11 i 12 października w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli “WOM” w Częstochowie odbywa się ogólnopolska konferencja “E-learning wyzwaniem dla bibliotek”. Poseł Izabela Leszczyna objęła konferencję swoim honorowym patronatem.
Organizatorami konferencji są: RODN “WOM” w Częstochowie, Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Częstochowie oraz Agencja SUKURS, wydawca miesięcznika “Biblioteka w Szkole”.
Konferencja jest adresowana do bibliotekarzy z bibliotek szkolnych, pedagogicznych, publicznych, akademickich, pracowników dydaktycznych uczelni kształcących w zakresie bibliotekoznawstwa i informacji naukowej, pracowników naukowych związanych z bibliotekoznawstwem, nauczycieli konsultantów z ośrodków doskonalenia, metodyków oraz wszystkich zainteresowanych tematyką e-learningu.
Witając uczestników konferencji,  Poseł Leszczyna podkreśliła jak ważną rolę w procesie kształcenia zaczyna odgrywać kształcenie na odległość. Możliwość ukończenia kursów, szkoleń,  a nawet studiów bez konieczności fizycznej obecności w sali wykładowej staje się coraz bardziej popularną formą nauczania. Przygotowanie nauczycieli i wykładowców do tej formy to wyzwanie nie tylko dla bibliotek, ale wszystkich, którzy biorą udział w procesie edukacyjnym. Pani Poseł powiedziała także, że nie sposób wyobrazić sobie szkoły i uczelni bez dobrze funkcjonującej biblioteki, bo jest ona niezwykle ważnym miejscem zdobywania, selekcjonowania i przekazywania informacji.

Powrót

Ostatnio dodane aktualności

5 stycznia 2021

Przejęcie Idea Banku a roszczenia poszkodowanych w aferze Get Back.

Od trzech lat osoby poszkodowane w aferze GetBack dochodzą swoich praw…

Czytaj dalej
27 grudnia 2020

Śniadanie w Polsat News

W Polsce dochodzi do sytuacji, gdzie w publicznym radiu słyszy się,…

Czytaj dalej
24 grudnia 2020

Zdrowych, zdrowych i jeszcze raz zdrowych Świąt Bożego Narodzenia!

Czytaj dalej
16 grudnia 2020

PiS bezradny wobec kryzysu

To co PiS robi dla polskiej gospodarki przypomina reperowanie telewizora marki…

Czytaj dalej
15 grudnia 2020

Gdyby rząd PiS wytrwał do 2023 roku, to byłaby wielka tragedia dla Polski

Wszystkie instytucje, które w jakikolwiek sposób podlegają rządowi lub są od…

Czytaj dalej