Aktualności

11 października 2011

E-learning wyzwaniem dla bibliotek

11 i 12 października w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli “WOM” w Częstochowie odbywa się ogólnopolska konferencja “E-learning wyzwaniem dla bibliotek”. Poseł Izabela Leszczyna objęła konferencję swoim honorowym patronatem.
Organizatorami konferencji są: RODN “WOM” w Częstochowie, Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Częstochowie oraz Agencja SUKURS, wydawca miesięcznika “Biblioteka w Szkole”.
Konferencja jest adresowana do bibliotekarzy z bibliotek szkolnych, pedagogicznych, publicznych, akademickich, pracowników dydaktycznych uczelni kształcących w zakresie bibliotekoznawstwa i informacji naukowej, pracowników naukowych związanych z bibliotekoznawstwem, nauczycieli konsultantów z ośrodków doskonalenia, metodyków oraz wszystkich zainteresowanych tematyką e-learningu.
Witając uczestników konferencji,  Poseł Leszczyna podkreśliła jak ważną rolę w procesie kształcenia zaczyna odgrywać kształcenie na odległość. Możliwość ukończenia kursów, szkoleń,  a nawet studiów bez konieczności fizycznej obecności w sali wykładowej staje się coraz bardziej popularną formą nauczania. Przygotowanie nauczycieli i wykładowców do tej formy to wyzwanie nie tylko dla bibliotek, ale wszystkich, którzy biorą udział w procesie edukacyjnym. Pani Poseł powiedziała także, że nie sposób wyobrazić sobie szkoły i uczelni bez dobrze funkcjonującej biblioteki, bo jest ona niezwykle ważnym miejscem zdobywania, selekcjonowania i przekazywania informacji.

Powrót

Ostatnio dodane aktualności

22 maja 2019

INTERPELACJA do MF ws. funkcjonowania spółki Aplikacje Krytyczne

Czy Ministerstwo Finansów przygotowało jakikolwiek dokument analizujący zasadność (w kontekście budżetowej…

Czytaj dalej
21 maja 2019

Co się dzieje w spółce Aplikacje Krytyczne? [BLOG]

Spółka Aplikacje Krytyczne, autorski pomysł Premiera Morawieckiego z czasów, gdy był…

Czytaj dalej
17 maja 2019

Poseł Leszczyna o Pracowniczych Programach Kapitałowych [VIDEO]

Podczas trwającego posiedzenia Sejmu odbyło się Sprawozdanie Komisji Finansów Publicznych o rządowym…

Czytaj dalej
15 maja 2019

Poseł Leszczyna zadaje niewygodne pytania o aferę GetBack [VIDEO]

15 kwietnia, na wniosek m. in. posłów Platformy Obywatelskiej, zwołano specjalne…

Czytaj dalej
9 maja 2019

Poseł Leszczyna dla Rz: nie mamy ministra finansów! [VIDEO]

Czytaj dalej