Aktualności

3 kwietnia 2013

Częstochowski Ratusz zapalił się na niebiesko. Dla autyzmu.

We wtorek wieczorem częstochowski Ratusz oraz Jasna Góra zostały podświetlone na niebiesko. To element ogólnoświatowej akcji “Zapal się na niebiesko dla autyzmy”. W Częstochowie jej organizatorami są Zespół Szkół Specjalnych Nr 23 im. Janusza Korczaka w Częstochowie, Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych, z Autyzmem i Zaburzeniami Pokrewnymi ?Daj mi czas” oraz Urząd Miasta.

Zapaleniu świetlnej iluminacji towarzyszyła impreza  integracyjna na Placu Biegańskiego. Poseł Izabela Leszczyna bawiła się na niej wraz z podopiecznymi ZSS. Uczestnicy imprezy wypuścili w niebo 1000 niebieskich balonów jako symbol uwolnienia się od stereotypów. Pani Poseł wraz z zebranymi utworzyła łańcuch przyjaźni i solidarności z osobami z autyzmem.
Na scenie wystąpili m. in. Janusz Iwański, Krzysiek Niedźwiedzki oraz Adam Hutyra i Iwona Chołuj.

Impreza na Placu Biegańskiego to nie jedyne wydarzenie związane z akcją. 3 kwietnia w Urzędzie Miasta odbywa się konferencja naukowa “Jestem osobą z autyzmem – dajcie mi szansę”, zaś po południu na częstochowskich uczelniach wyższych spotkać będzie można wolontariuszy (ubranych oczywiście w niebieskie koszulki), którzy rozdawać będą materiały informacyjne o autyzmie. Do końca tygodnia w częstochowskich szkołach trwać będzie Niebieski Tydzień. Celem organizacji tych akcji jest propagowanie i rozpowszechnianie wiedzy na temat zaburzeń ze spektrum autyzmu oraz kształtowanie postaw poszanowania dla “inności”, tolerancji i akceptacji dla osób niepełnosprawnych w społeczeństwie.

Wszystkie wydarzenia “Zapal się na niebiesko dla autyzmy” odbywające się w Częstochowie, na wniosek dyrekcji szkoły oraz prośbę Poseł Izabeli Leszczyny zostały objęte patronatem honorowym Minister Edukacji Narodowej.

Pani Poseł od wielu lat wspiera w działaniach integracyjnych Zespół Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka. Zawsze chętnie bierze udział w organizowanych przez rodziców i nauczycieli imprezach, piknikach i konferencjach. W czerwcu ubiegłego roku Poseł Leszczyna została uhonorowana statuetką “Przyjaciela Szkoły”.

zdjęcia pochodzą z portalu www.wczestochowie.pl

Powrót

Ostatnio dodane aktualności

25 września 2020

Zmiana ustawy budżetowej na 2020 rok

Pis udaje, że potworne zadłużanie Polski jest wynikiem epidemii. – mówiła…

Czytaj dalej
17 września 2020

Na co są pieniądze w nowelizacji budżetu?

Na co są pieniądze w tym budżecie, w tej nowelizacji? Na…

Czytaj dalej
17 września 2020

PiS zadłuża Polskę na potęgę

Przez osiem lat rządów PO i PSL zadłużenie wzrosło o niecałe…

Czytaj dalej
16 września 2020

Posłowie PiS chcą zalegalizować w Polsce przestępczość

Posłowie PiS chcą zalegalizować w Polsce przestępczość -mówiła poseł Izabela Leszczyna…

Czytaj dalej
14 września 2020

PO jest w gotowa przejąć stery w Polsce nawet dzisiaj

PO jest w gotowa przejąć stery w Polsce nawet dzisiaj. Przede…

Czytaj dalej