Aktualności

15 października 2012

Akademia Obywatelska w obiektywie

Czwarta Akademia Obywatelska za nami. Dziękujemy wszystkim za tak liczną obecność:)

O studiach, studiowaniu i studentach w Auli Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej dyskutowali goście Poseł Izabeli Leszczyny – Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Prof. Barbara Kudrycka i Dyrektor Instytutu Obywatelskiego Jarosław Makowski.

O czym dyskutowano? O KNOW-ach, drugim kierunku, B+R, bezrobociu, finansach, reformie i o wielu innych, istotnych dla wyższych uczelni, wykładowców i studentów sprawach. Na obszerniejszą relację zapraszamy Państwa jutro.

Dziś publikujemy kilka zdjęć, które, mamy nadzieję, oddadzą choć w części co działo się na Politechnice.

Przed rozpoczęciem Akademii odbyła się konferencja prasowa z udziałem Minister NiSW Prof. Barbary Kudryckiej, Poseł Izabeli Leszczyny i Dyrektora Instytutu Obywatelskiego Jarosława Makowskiego. Po zakończeniu debaty Pani Minister wraz z Panią Rektor Prof. Marią Nowicką-Skowron i pracownikami uczelni zwiedziła wyremontowany niedawno, ze środków Ministerstwa, budynek Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Informatyki PCz.

AKADEMIA OBYWATELSKA to otwarte dla wszystkich spotkania, które mają prowokować i zachęcać do dyskusji o tym, co ważne dla nas, dla Częstochowy i dla Polski. To sposób na  podniesienie jakości debaty publicznej w naszym mieście i kraju.

Do uczestnictwa w Akademii zapraszam wszystkich mieszkańców naszego miasta i okolic, szczególnie osoby, które interesują się działalnością społeczną i polityczną, uczniów, studentów, ludzi w sile wieku i emerytów, bez względu na wykształcenie i poglądy polityczne.

Akademia Obywatelska odbywa się pod skrzydłami Instytutu Obywatelskiego ? think-tanku politycznego Platformy Obywatelskiej, który stanowi zaplecze eksperckie dla partii, a  w swojej misji ma zapisane podnoszenie jakości debaty publicznej.

Izabela Leszczyna

 

Powrót

Ostatnio dodane aktualności

1 maja 2022

Kawa na ławę

Podpisaliśmy kontrakt do 2022 roku dlatego, że rząd PO-PSL w ciągu…

Czytaj dalej
28 kwietnia 2022

Wielokrotnie przestrzegaliśmy PiS

Przed tym, że lato konika polnego kiedyś się skończy przestrzegaliśmy PiS…

Czytaj dalej
25 kwietnia 2022

Mateusz Morawiecki okazał się bankierem, nie premierem.

Premier ogłosił program wsparcia dla kredytobiorców. Jak zwykle natychmiast pojawiły się…

Czytaj dalej
25 kwietnia 2022

Tłit WP

To są propozycje kierowane przez byłego prezesa banku do swoich kolegów…

Czytaj dalej
22 kwietnia 2022

Jak pomagać kredytobiorcom?

Raty wzrosły Polakom nawet o 70 proc. w ciągu ostatnich miesięcy,…

Czytaj dalej