Aktualności

9 kwietnia 2010

9 kwietnia 2010

9 kwietnia w Zespole Szkół Ekonomicznych w Częstochowie odbyły się VI Warsztaty Europejskie.
Gościem specjalnym spotkania był Przewodniczący Parlamentu Europejskiego profesor Jerzy Buzek. Na zaproszenie dyrektora szkoły, Macieja Trzmiela odpowiedzieli Posłowie Izabela Leszczyna i Halina Rozpondek, Prezydent Miasta Częstochowy Piotr Kurpios, Andrzej Margasiński i Stanisław Lenik z AJD oraz Sławomir Maślikowski z IPN, którzy wystąpili podczas warsztatów w roli ekspertów i komentatorów.
Tematyka całych warsztatów – “Odpowiedzialność za słowo w dobie globalizacji” została podzielona na kilka obszarów, dla których młodzież podzielona na grupy musiała przygotować i zaprezentować stanowisko. Wśród tematów znalazły się tak poważne kwestie jak: swoboda wypowiedzi w opozycji do praw człowieka, rola i znaczenie mediów w życiu współczesnego człowieka, ramy kształtowania polityki historycznej państwa czy poprawność polityczna. Komentujący wystąpienia młodzieży specjaliści zwracali szczególną uwagę na bardzo dobre zrozumienie tematu zadanego każdej grupie.
Podsumowując warsztaty Poseł Izabela Leszczyna nawiązała krótko do tematu poprawności politycznej, zwracając uwagę na wydarzenia związane z obchodami rocznicy zamordowania polskich oficerów w Katyniu. Zwróciła także uwagę na ogromną rolę mediów w kształtowaniu opinii społecznej.
Na zakończenie warsztatów profesor Jerzy Buzek wyróżnił osoby, które wykazały się największą aktywnością podczas całodziennej pracy. W nagrodę 7 osób w czerwcu odwiedzi Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego w Brukseli.
Warto zaznaczyć, że Warsztaty Europejskie organizowane są w Zespole Szkół Ekonomicznych od 2005 roku i cieszą się ogromną popularnością wśród młodzieży. Wszyscy zaproszeni na spotkanie goście obiecali, że odpowiedzą na zaproszenie na kolejne warsztaty, deklarując jednocześnie szerszy udział w pracach zespołów.
Po spotkaniu w ZSE profesor Jerzy Buzek udał się na spotkanie z przedstawicielami częstochowskiej Platformy Obywatelskiej. Przewodniczący odpowiadał na wiele pytań związanych z problematyką Unii Europejskiej oraz nowymi regulacjami związanymi z tzw. “pakietem klimatycznym”.

Powrót

Ostatnio dodane aktualności

16 września 2019

Kolejny dyżur na #ŁaweczkaPoświatowskiej za nami

W ubiegłym tygodniu, z uwagi na złe warunki atmosferyczne, dyżur poselski…

Czytaj dalej
13 września 2019

Q&A Izabeli Leszczyny na Facebooku

13 września Pani Poseł Izabela Leszczyna rozmawiała ze swoimi wyborcami podczas…

Czytaj dalej
13 września 2019

Kłobuck, wbrew zapowiedziom Beaty Szydło, nadal pozbawiony komunikacji publicznej

Izabela Leszczyna, wraz z innymi kandydatami do Sejmu z list Koalicji…

Czytaj dalej
13 września 2019

[BLOG] Płaca minimalna, czyli kij z marchewką PiSu

Chociaż metoda kija i marchewki odeszła do lamusa i współczesna teoria…

Czytaj dalej
11 września 2019

[BLOG] Hat trick Kaczyńskiego, czyli dlaczego PiS przegra wybory

Gdyby Kaczyński choć czasem “haratał w gałę”, wiedziałby, że hat trick…

Czytaj dalej