Aktualności

9 kwietnia 2010

9 kwietnia 2010

9 kwietnia w Zespole Szkół Ekonomicznych w Częstochowie odbyły się VI Warsztaty Europejskie.
Gościem specjalnym spotkania był Przewodniczący Parlamentu Europejskiego profesor Jerzy Buzek. Na zaproszenie dyrektora szkoły, Macieja Trzmiela odpowiedzieli Posłowie Izabela Leszczyna i Halina Rozpondek, Prezydent Miasta Częstochowy Piotr Kurpios, Andrzej Margasiński i Stanisław Lenik z AJD oraz Sławomir Maślikowski z IPN, którzy wystąpili podczas warsztatów w roli ekspertów i komentatorów.
Tematyka całych warsztatów – “Odpowiedzialność za słowo w dobie globalizacji” została podzielona na kilka obszarów, dla których młodzież podzielona na grupy musiała przygotować i zaprezentować stanowisko. Wśród tematów znalazły się tak poważne kwestie jak: swoboda wypowiedzi w opozycji do praw człowieka, rola i znaczenie mediów w życiu współczesnego człowieka, ramy kształtowania polityki historycznej państwa czy poprawność polityczna. Komentujący wystąpienia młodzieży specjaliści zwracali szczególną uwagę na bardzo dobre zrozumienie tematu zadanego każdej grupie.
Podsumowując warsztaty Poseł Izabela Leszczyna nawiązała krótko do tematu poprawności politycznej, zwracając uwagę na wydarzenia związane z obchodami rocznicy zamordowania polskich oficerów w Katyniu. Zwróciła także uwagę na ogromną rolę mediów w kształtowaniu opinii społecznej.
Na zakończenie warsztatów profesor Jerzy Buzek wyróżnił osoby, które wykazały się największą aktywnością podczas całodziennej pracy. W nagrodę 7 osób w czerwcu odwiedzi Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego w Brukseli.
Warto zaznaczyć, że Warsztaty Europejskie organizowane są w Zespole Szkół Ekonomicznych od 2005 roku i cieszą się ogromną popularnością wśród młodzieży. Wszyscy zaproszeni na spotkanie goście obiecali, że odpowiedzą na zaproszenie na kolejne warsztaty, deklarując jednocześnie szerszy udział w pracach zespołów.
Po spotkaniu w ZSE profesor Jerzy Buzek udał się na spotkanie z przedstawicielami częstochowskiej Platformy Obywatelskiej. Przewodniczący odpowiadał na wiele pytań związanych z problematyką Unii Europejskiej oraz nowymi regulacjami związanymi z tzw. “pakietem klimatycznym”.

Powrót

Ostatnio dodane aktualności

19 lutego 2020

Poseł Izabela Leszczyna gościem TV Orion

TVP pokazuje świat wirtualny, świat propagandy, który w rzeczywistości nie istnieje….

Czytaj dalej
19 lutego 2020

Prezydent musi być prawdziwy

 Prezydent musi być prawdziwy. To musi być taka osoba, która wie,…

Czytaj dalej
16 lutego 2020

“Śniadanie w Polsat News”

Konwencja powinna nakreślić wizję prezydentury na następne 5 lat. Po konwencji…

Czytaj dalej
14 lutego 2020

Budżet na 2020 r. jest oszustwem [video]

Budżet na 2020 r. jest takim oszustwem, że nie ma nikogo,…

Czytaj dalej
13 lutego 2020

NBP przez najbliższe 2 lata nie powstrzyma inflacji

Prezes Glapiński zapowiedział, że przez najbliższe dwa lata nie wykona żadnego…

Czytaj dalej