Aktualności

6 stycznia 2010

6 stycznia 2010 godz. 16.00

6 stycznia w Klubie Politechnik odbyło się spotkanie opłatkowe zorganizowane przez słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy Wydziale Zarządzania Politechniki Częstochowskiej. Frekwencja słuchaczy Uniwersytetu była jak zawsze wysoka. Na spotkaniu zjawili się także zaproszeni goście, wśród których wymienić można: Arcybiskupa Metropolitę Częstochowskiego dr. Stanisława Nowaka, Wiceprezydenta Ryszarda Majera, Prorektora Politechniki Częstochowskiej Jerzego Szkutnika, Dyrektor Filharmonii Częstochowskiej Beatę Młynarczyk, przedstawicieli jednostek miejskich z Sekretarzem Miasta Anną Pawłowską, a także Przewodniczące zaprzyjaźnionych Uniwersytetów Trzeciego Wieku z AJD i Akademii Polonijnej. Spotkanie przebiegło w miłej i świątecznej atmosferze, którą podtrzymywały występy działającego przy Uniwersytetcie chóru “Canto Cantare”. Intonowane przez członków chóru kolędy szybko zaczynali śpiewać wszyscy uczestnicy imprezy. Wśród ciepłych przemówień nie zabrakło również i tego wygłoszonego przez Panią Leokadię Chrząstek, założycielkę i do niedawna Przewodniczącą Samorządu Studenckiego Uniwersytetu, która dziękowała wszystkim osobom  pomagającym w działalności i rozwoju tego podmiotu. Szczególne podziękowania złożyła kierownikowi chóru Panu Grzegorzowi Papalskiemu, dziękując mu za osobiste zaangażowanie.
Po części artystycznej zebrani goście mieli okazję degustować wypieki, przygotowane specjalnie na tą okazję przez uczniów Zespołu Szkół Gastronomicznych im. M.Skłodowskiej-Curie w Częstochowie.
Ze względu na odbywające się w tym czasie w Warszawie 58. Posiedzenie Sejmu RP  Poseł Izabela Leszczyna nie mogła osobiście uczestniczyć w tej uroczystości. W jej imieniu zjawił się Dyrektor Biura Poselskiego – Bartłomiej Osyra, który złożył życzenia na ręce byłej i obecnej Przewodmniczącej Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Powrót

Ostatnio dodane aktualności

19 lipca 2022

Po pierwsze odsunąć PiS od władzy, czyli jak opanować inflację.

Od kilku tygodni politykom wszystkich partii zadawane jest pytanie, jak zamierzają…

Czytaj dalej
15 czerwca 2022

Obligacje Premiera Morawieckiego, czyli „a dziad wiedział, nie powiedział…”

Od kilku dni wolne media mówią o obligacjach M. Morawieckiego, zadając…

Czytaj dalej
11 maja 2022

„Chcemy aby”, czyli konferencja Premiera Morawieckiego

Premier Morawiecki w sposób „kompleksowy” przedstawił wczoraj dokładnie to samo, co…

Czytaj dalej
1 maja 2022

Kawa na ławę

Podpisaliśmy kontrakt do 2022 roku dlatego, że rząd PO-PSL w ciągu…

Czytaj dalej
28 kwietnia 2022

Wielokrotnie przestrzegaliśmy PiS

Przed tym, że lato konika polnego kiedyś się skończy przestrzegaliśmy PiS…

Czytaj dalej