Aktualności

6 stycznia 2010

6 stycznia 2010 godz. 16.00

6 stycznia w Klubie Politechnik odbyło się spotkanie opłatkowe zorganizowane przez słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy Wydziale Zarządzania Politechniki Częstochowskiej. Frekwencja słuchaczy Uniwersytetu była jak zawsze wysoka. Na spotkaniu zjawili się także zaproszeni goście, wśród których wymienić można: Arcybiskupa Metropolitę Częstochowskiego dr. Stanisława Nowaka, Wiceprezydenta Ryszarda Majera, Prorektora Politechniki Częstochowskiej Jerzego Szkutnika, Dyrektor Filharmonii Częstochowskiej Beatę Młynarczyk, przedstawicieli jednostek miejskich z Sekretarzem Miasta Anną Pawłowską, a także Przewodniczące zaprzyjaźnionych Uniwersytetów Trzeciego Wieku z AJD i Akademii Polonijnej. Spotkanie przebiegło w miłej i świątecznej atmosferze, którą podtrzymywały występy działającego przy Uniwersytetcie chóru “Canto Cantare”. Intonowane przez członków chóru kolędy szybko zaczynali śpiewać wszyscy uczestnicy imprezy. Wśród ciepłych przemówień nie zabrakło również i tego wygłoszonego przez Panią Leokadię Chrząstek, założycielkę i do niedawna Przewodniczącą Samorządu Studenckiego Uniwersytetu, która dziękowała wszystkim osobom  pomagającym w działalności i rozwoju tego podmiotu. Szczególne podziękowania złożyła kierownikowi chóru Panu Grzegorzowi Papalskiemu, dziękując mu za osobiste zaangażowanie.
Po części artystycznej zebrani goście mieli okazję degustować wypieki, przygotowane specjalnie na tą okazję przez uczniów Zespołu Szkół Gastronomicznych im. M.Skłodowskiej-Curie w Częstochowie.
Ze względu na odbywające się w tym czasie w Warszawie 58. Posiedzenie Sejmu RP  Poseł Izabela Leszczyna nie mogła osobiście uczestniczyć w tej uroczystości. W jej imieniu zjawił się Dyrektor Biura Poselskiego – Bartłomiej Osyra, który złożył życzenia na ręce byłej i obecnej Przewodmniczącej Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Powrót

Ostatnio dodane aktualności

22 lutego 2021

Fakty po faktach

Jeśli ktoś ma faszystowskie poglądy, to nie zasługuje, by istnieć w…

Czytaj dalej
22 lutego 2021

Rządowa reforma OFE

Co likwidacja OFE oznacza dla rynku kapitałowego, dla giełdy papierów wartościowych?…

Czytaj dalej
20 lutego 2021

Śniadanie w Trójce

Oczywiste jest, że niewielka grupa konserwatystów ma inne zdanie, ale Pakiet…

Czytaj dalej
19 lutego 2021

To zaufanie do kobiet, a nie aborcja na życzenie

Platforma Obywatelska przyjęła “Pakiet Praw Kobiet” i nie ma w nim…

Czytaj dalej
18 lutego 2021

Pakiet Praw Kobiet

PiS zniszczył obowiązujący w Polsce od 1993 r. kompromis aborcyjny. Opublikowanie…

Czytaj dalej