Aktualności

6 stycznia 2010

6 stycznia 2010 godz. 16.00

6 stycznia w Klubie Politechnik odbyło się spotkanie opłatkowe zorganizowane przez słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy Wydziale Zarządzania Politechniki Częstochowskiej. Frekwencja słuchaczy Uniwersytetu była jak zawsze wysoka. Na spotkaniu zjawili się także zaproszeni goście, wśród których wymienić można: Arcybiskupa Metropolitę Częstochowskiego dr. Stanisława Nowaka, Wiceprezydenta Ryszarda Majera, Prorektora Politechniki Częstochowskiej Jerzego Szkutnika, Dyrektor Filharmonii Częstochowskiej Beatę Młynarczyk, przedstawicieli jednostek miejskich z Sekretarzem Miasta Anną Pawłowską, a także Przewodniczące zaprzyjaźnionych Uniwersytetów Trzeciego Wieku z AJD i Akademii Polonijnej. Spotkanie przebiegło w miłej i świątecznej atmosferze, którą podtrzymywały występy działającego przy Uniwersytetcie chóru “Canto Cantare”. Intonowane przez członków chóru kolędy szybko zaczynali śpiewać wszyscy uczestnicy imprezy. Wśród ciepłych przemówień nie zabrakło również i tego wygłoszonego przez Panią Leokadię Chrząstek, założycielkę i do niedawna Przewodniczącą Samorządu Studenckiego Uniwersytetu, która dziękowała wszystkim osobom  pomagającym w działalności i rozwoju tego podmiotu. Szczególne podziękowania złożyła kierownikowi chóru Panu Grzegorzowi Papalskiemu, dziękując mu za osobiste zaangażowanie.
Po części artystycznej zebrani goście mieli okazję degustować wypieki, przygotowane specjalnie na tą okazję przez uczniów Zespołu Szkół Gastronomicznych im. M.Skłodowskiej-Curie w Częstochowie.
Ze względu na odbywające się w tym czasie w Warszawie 58. Posiedzenie Sejmu RP  Poseł Izabela Leszczyna nie mogła osobiście uczestniczyć w tej uroczystości. W jej imieniu zjawił się Dyrektor Biura Poselskiego – Bartłomiej Osyra, który złożył życzenia na ręce byłej i obecnej Przewodmniczącej Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Powrót

Ostatnio dodane aktualności

4 lipca 2020

Wybory w TOKu

Prezydent stwierdza, że to “sprawa rodzinna” i że nie powinniśmy właściwie…

Czytaj dalej
3 lipca 2020

“Tak jest”

Jeżeli porównamy te dwie kampanie, to Rafał Trzaskowski mówi o przyszłości…

Czytaj dalej
24 czerwca 2020

Co ukrywa PiS w sprawie finansów państwa? [VIDEO]

Te zadania, które są zadaniami publicznymi i powinny być finansowane z…

Czytaj dalej
19 czerwca 2020

Niespełnione obietnice – dramat zwalnianych pracowników [VIDEO]

Mieszkańcy Częstochowy i okolicznych miejscowości jeździli dzięki PKS z domu do…

Czytaj dalej
15 czerwca 2020

Koniec PKS Częstochowa

Pracownicy PKS Częstochowa napisali do mnie list, że od stycznia tego…

Czytaj dalej