Aktualności

6 maja 2010

6 maja 2010

6 maja w Młodzieżowym Domu Kultury w Częstochowie odbyła się uroczystość Podsumowania Konkursów Przedmiotowych w roku szkolnym 2009/2010.
W uroczystości udział wzięli Stanisław Faber – Śląski Kurator Oświaty, Tadeusz Żesławski – Śląski Wicekurator Oświaty, Anna Gamalczyk – Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Częstochowie, Janusz Krakowian – Wicestarosta Częstochowski, Dyrektorzy szkół oraz uczniowie. Poseł Izabela Leszczyna, w związku z trwającym 66. posiedzeniem Sejmu, była reprezentowana przez Łukasza Pabisia – Dyrektora Biura Poselskiego.
Konkursy przedmiotowe skierowane są do uczniów gimnazjów. Odbywają się w ramach 10 przedmiotów. W roku szkolnym 2009/2010 dziesięcioro uczniów odniosło sukces zdobywając tytuł laureata w dwóch konkursach. Uzyskanie tytułu upoważnia do zwolnienia z odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego.
Podczas uroczystości wyróżnienie odebrała także laureatka konkursu interdyscyplinarnego dla Szkół Podstawowych oraz nagrodzeni w konkursie historycznym “Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514 Od Cedyni do Orszy”. Podsumowanie konkursów swoimi występami tanecznymi i wokalnymi uświetnili podopieczni Młodzieżowego Domu Kultury.
Wszyscy nagrodzeniu uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. Poseł Izabela Leszczyna skierowała do uczniów list, w którym gratulowała talentu i wytrwałości w dążeniu do celu oraz życzyła wielu radosnych chwil spędzonych w szkole i sukcesów w dorosłym życiu.

Powrót

Ostatnio dodane aktualności

19 lipca 2022

Po pierwsze odsunąć PiS od władzy, czyli jak opanować inflację.

Od kilku tygodni politykom wszystkich partii zadawane jest pytanie, jak zamierzają…

Czytaj dalej
15 czerwca 2022

Obligacje Premiera Morawieckiego, czyli „a dziad wiedział, nie powiedział…”

Od kilku dni wolne media mówią o obligacjach M. Morawieckiego, zadając…

Czytaj dalej
11 maja 2022

„Chcemy aby”, czyli konferencja Premiera Morawieckiego

Premier Morawiecki w sposób „kompleksowy” przedstawił wczoraj dokładnie to samo, co…

Czytaj dalej
1 maja 2022

Kawa na ławę

Podpisaliśmy kontrakt do 2022 roku dlatego, że rząd PO-PSL w ciągu…

Czytaj dalej
28 kwietnia 2022

Wielokrotnie przestrzegaliśmy PiS

Przed tym, że lato konika polnego kiedyś się skończy przestrzegaliśmy PiS…

Czytaj dalej