Aktualności

5 czerwca 2011

5 – 6 czerwca 2011 r. – I Kongres Polskiej Edukacji

Od niedzieli, 5 czerwca, w Warszawskim Centrum Expo XXI, trwa I Kongres Polskiej Edukacji organizowany przez Instytut Badań Edukacyjnych. Poseł Izabela Leszczyna bierze udział w Kongresie. W warsztatach, dyskusjach i panelach bierze również udział duża grupa dyrektorów i nauczycieli częstochowskich szkół, którzy odpowiedzieli na skierowane także przez Panią Poseł zaproszenie.

Podczas Kongresu odbędzie się debata ministrów edukacji narodowej: prof. Henryka Samsonowicza, prof. Mirosława Handke i Katarzyny Hall. Po raz pierwszy osoby, które podejmowały zasadnicze reformy edukacji, będą dyskutowały wobec tak licznie zgromadzonych uczestników Kongresu o tym, co się zmieniło w ciągu ostatnich 20 lat i jakie są najważniejsze wyzwania w bliższej i dalszej przyszłości. Minister Michał Boni, szef doradców strategicznych premiera, autor raportu Polska 2030, odniesie się do debaty ministrów edukacji z perspektywy rozwoju Polski w ciągu najbliższego dwudziestolecia.

Organizatorzy zadbali, by wśród prowadzących panele znaleźli się reprezentanci różnych środowisk: dyrektorzy szkół i nauczyciele z dużych i małych miejscowości, liderzy krajowych i lokalnych projektów edukacyjnych, badacze i pracownicy szkół wyższych, prezydenci i burmistrzowie miast, związkowcy, przedstawiciele organizacji pracodawców.

Drugi dzień Kongresu poświęcony jest na podsumowanie pracy grup tematycznych oraz dyskusje panelowe. Nie ma wątpliwości, że jakość edukacji tworzą nauczyciele. Od jakich uwarunkowań to zależy i jak ich wspomóc będą rozmawiali dyrektorzy szkół, samorządowcy, związkowcy i przedstawiciel rządu. Natomiast drugi panel poświęcony będzie demografii, prognozom dotyczącym liczby dzieci i przyszłych uczniów, wynikającym z tego konsekwencjom dla oświaty i uczelni wyższych oraz nauczycieli i samorządów.

Powrót

Ostatnio dodane aktualności

29 marca 2020

Kawa na ławę

Zamiast dzisiaj mówić o ludziach, którym trzeba ratować miejsca pracy, którzy…

Czytaj dalej
15 marca 2020

Zmiana organizacji pracy Biura Poselskiego

ZGODNIE Z ZALECENIEM GŁÓWNEGO INSPEKTORATU SANITARNEGO W ZWIĄZKU Z ROZPRZESTRZENIANIEM SIĘ…

Czytaj dalej
13 marca 2020

Pakiet Bezpieczeństwa [video]

Żeby pracodawcy i pracownicy mogli zadbać o swoje zdrowie, o bezpieczeństwo…

Czytaj dalej
9 marca 2020

#DrożyznaPlus – dlaczego jest tak drogo [Video]

Koronawirus to niejedyny kłopot, który mają Polacy. Kolejny to drożyzna, za…

Czytaj dalej
9 marca 2020

Leszczyna: Dla Kidawy-Błońskiej najważniejsze jest bezpieczeństwo!

Dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej najważniejsze jest bezpieczeństwo Polaków i podporządkujemy się wszystkim…

Czytaj dalej