Aktualności

4 sierpnia 2010

4 – 6 sierpnia 2010 r. – 72. posiedzeniu Sejmu RP

W dniach 4 – 6 sierpnia Poseł Izabela Leszczyna bierze udział w 72. posiedzeniu Sejmu RP. W porządku obrad znalazły się między innymi: informacja Prezesa Rady Ministrów na temat stanu finansów państwa, sprawozdanie Komisji o projekcie ustawy o zmianie ustawy – Ordynacja podatkowa oraz ustawy o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników i płatników, pierwsze czytanie senackiego projektu o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o swobodzie działalności gospodarczej (druk nr 3173),sprawozdanie  Komisji o stanowisku Senatu w sprawie ustawy o zmianie ustawy o gospodarce nieruchomościami oraz o zmianie ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (druk nr 2565).
Poseł Izabela Leszczyna wystąpi w imieniu Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej podczas  sprawozdania Komisji Edukacji o projekcie ustawy o zmianie ustawy o Rzeczniku Praw Dziecka (druki nr 2266 i 3271) oraz sprawozdania Komisji Edukacji o stanowisku Senatu w sprawie ustawy o zmianie ustawy o systemie oświaty (druk nr 3289)
Poseł Leszczyna będzie uczestniczyć w posiedzeniach komisji: Edukacji, Nauki i Młodzieży, Finansów Publicznych oraz wspólnym posiedzeniu Komisji Edukacji oraz Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej. Najważniejszymi tematami rozpatrywanymi przez te gremia będą: zaopiniowanie wniosku Ministra Finansów w sprawie utworzenia nowej rezerwy celowej oraz zmiany przeznaczenia rezerwy celowej, zaopiniowanie wniosku Ministra Sportu i Turystyki w sprawie zmian w planie finansowym Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, rozpatrzenie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług (druk nr 3205),rozpatrzenie uchwały Senatu RP o stanowisku w sprawie ustawy o zmianie ustawy o systemie oświaty (druk nr 3289),rozpatrzenie odpowiedzi Ministra Gospodarki na dezyderat nr 11/5 skierowany do Prezesa Rady Ministrów w sprawie przystąpienia Polski do Europejskiej Agencji Kosmicznej.
Ponadto Poseł Leszczyna weźmie udział w spotkaniu organizowanym wspólnie z Kongresem Kobiet. Jego celem jest przygotowanie programu informacyjnego oraz programu mentorskiego dla kobiet chcących wziąć udział w wyborach samorządowych.

Podczas piątkowego Zgromadzenia Narodowego przysięgę złoży nowy Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej – Bronisław Komorowski.

Powrót

Ostatnio dodane aktualności

19 lutego 2020

Poseł Izabela Leszczyna gościem TV Orion

TVP pokazuje świat wirtualny, świat propagandy, który w rzeczywistości nie istnieje….

Czytaj dalej
19 lutego 2020

Prezydent musi być prawdziwy

 Prezydent musi być prawdziwy. To musi być taka osoba, która wie,…

Czytaj dalej
16 lutego 2020

“Śniadanie w Polsat News”

Konwencja powinna nakreślić wizję prezydentury na następne 5 lat. Po konwencji…

Czytaj dalej
14 lutego 2020

Budżet na 2020 r. jest oszustwem [video]

Budżet na 2020 r. jest takim oszustwem, że nie ma nikogo,…

Czytaj dalej
13 lutego 2020

NBP przez najbliższe 2 lata nie powstrzyma inflacji

Prezes Glapiński zapowiedział, że przez najbliższe dwa lata nie wykona żadnego…

Czytaj dalej