Aktualności

27 września 2010

27 września 2010 r. godz. 11:00 – Śniadanie z Posłem

27 września Poseł Izabela Leszczyna po raz kolejny zaprosiła przedstawicieli lolalnych mediów na “Śniadanie z Posłem”. W Restauracji Biały Borek zjawili się przedstawiciele Polskiego Radia Katowice, Życia Częstochowskiego, Dziennika Zachodniego, Pulsu Regionu oraz TV Orion, by przy kawie dyskutować o problemach miasta i kraju.
Poseł Leszczyna przedstawiła zebranym najważniejsze kwestie, jakimi w ostatnim czasie zajmowała się w Sejmie. Znalazły się wśród nich  między innymi: poprawka do ustawy o zmianie ustawy o podatku VAT, dotycząca preferencyjnej stawki podatku na wyroby cukiernicze oraz nowelizacja ustawy o Rzeczniku Praw Dziecka,  które Pani Poseł prowadziła w imieniu klubu PO. Poruszony został także temat “jesiennej ofensywy ustawodawczej” w Sejmie. Poseł Leszczyna przedstawiła główne kierunki zmian, jakie zaproponowane zostaną w obszarze nauki i szkolnictwa wyższego oraz finansów publicznych, a także ustaw o pieczy zastępczej i  tzw. żłobkowej.
Jako najbliższe cele Pani Poseł wskazała starania, zarówno w Ministerstwie Infrastruktury,  jak i Ministerstwie Finansów, o bezpłatny przejazd samochodów osobowych przyszłą obwodnicą Częstochowy, która znajdzie się w ciągu autostrady A1.
“Śniadanie z Posłem” jest inicjatywą, przez którą Poseł Izabela Leszczyna realizuje zapis Art. 1 ust. 2 ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora, stanowiący o tym, że poseł powinien informować wyborców o swojej pracy i działalności organu, do którego został wybrany.

Powrót

Ostatnio dodane aktualności

19 lipca 2022

Po pierwsze odsunąć PiS od władzy, czyli jak opanować inflację.

Od kilku tygodni politykom wszystkich partii zadawane jest pytanie, jak zamierzają…

Czytaj dalej
15 czerwca 2022

Obligacje Premiera Morawieckiego, czyli „a dziad wiedział, nie powiedział…”

Od kilku dni wolne media mówią o obligacjach M. Morawieckiego, zadając…

Czytaj dalej
11 maja 2022

„Chcemy aby”, czyli konferencja Premiera Morawieckiego

Premier Morawiecki w sposób „kompleksowy” przedstawił wczoraj dokładnie to samo, co…

Czytaj dalej
1 maja 2022

Kawa na ławę

Podpisaliśmy kontrakt do 2022 roku dlatego, że rząd PO-PSL w ciągu…

Czytaj dalej
28 kwietnia 2022

Wielokrotnie przestrzegaliśmy PiS

Przed tym, że lato konika polnego kiedyś się skończy przestrzegaliśmy PiS…

Czytaj dalej