Aktualności

26 kwietnia 2010

26 kwietnia 2010

26 kwietnia Poseł Izabela Leszczyna wzięła udział w uroczystościach pogrzebowych tragicznie zmarłego w katastrofie pod Smoleńskiem posła Arkadiusza Rybickiego.
O godzinie 11. w kościele pod wezwaniem św. Mikołaja w Gdańsku rozpoczęła się Msza żałobna, którą koncelebrował  arcybiskup senior Tadeusz Gocławski.
Arkadiusz Rybicki był posłem Platformy Obywatelskiej, działaczem społecznym i samorządowym, autorem wielu publikacji z zakresu historii, polityki i kultury oraz scenariuszy filmów dokumentalnych. Pośmiertnie odznaczony Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski.

Wielokrotnie w poniedziałek Arama Rybickiego stawiano za wzór dobrego męża i ojca. Wszyscy w Gdańsku wiedzą jak bardzo angażował się w wychowywanie autystycznego syna Antosia. – Jego troska o Antosia wyzwalała w nas tęsknotę za świętością rodziców – podkreślał abp Gocłowski.

Tysiące osób żegnało posła podczas pogrzebu na Cmentarzu Srebrzysko. Zjawili się politycy ze wszystkich partii. Obecni byli m.in. Lech Wałęsa, Tadeusz Mazowiecki, ministrowie Cezary Grabarczyk, Adam Giersz, komisarz UE Janusz Lewandowski, marszałek senatu – Bogdan Borusewicz, wicemarszałek sejmu – Stefan Niesiołowski, liczni parlamentarzyści, a także Leszek Moczulski oraz Marek Jurek.

Wzruszającą mowę nad grobem Arama Rybickiego wygłosił inny jego przyjaciel, premier Donald Tusk. “Twoje życie nie zasługuje na kilka słów, ale na wielką książkę. Należałeś do ludzi, których w polityce rzadko się spotyka, byłeś bohaterem naszych czasów”  – zakończył premier.

Powrót

Ostatnio dodane aktualności

19 lipca 2022

Po pierwsze odsunąć PiS od władzy, czyli jak opanować inflację.

Od kilku tygodni politykom wszystkich partii zadawane jest pytanie, jak zamierzają…

Czytaj dalej
15 czerwca 2022

Obligacje Premiera Morawieckiego, czyli „a dziad wiedział, nie powiedział…”

Od kilku dni wolne media mówią o obligacjach M. Morawieckiego, zadając…

Czytaj dalej
11 maja 2022

„Chcemy aby”, czyli konferencja Premiera Morawieckiego

Premier Morawiecki w sposób „kompleksowy” przedstawił wczoraj dokładnie to samo, co…

Czytaj dalej
1 maja 2022

Kawa na ławę

Podpisaliśmy kontrakt do 2022 roku dlatego, że rząd PO-PSL w ciągu…

Czytaj dalej
28 kwietnia 2022

Wielokrotnie przestrzegaliśmy PiS

Przed tym, że lato konika polnego kiedyś się skończy przestrzegaliśmy PiS…

Czytaj dalej