Aktualności

26 czerwca 2010

26 czerwca 2010 – Konwencja PO

W sobotę Poseł Izabela Leszczyna uczestniczyła w  Krajowej Konwencji PO, podczas której  dotychczasowy przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk został wponownie wybrany na szefa partii. Tusk był jedynym kandydatem. Otrzymał 858 głosów, przeciwko jego kandydaturze głosowało 11 osób, wstrzymało się 3 delegatów. Głównym tematem sobotnich obrad Konwencji nie były jednak wybory szefa partii, ale poparcie dla kandydatury Bronisława Komorowskiego na prezydenta.

Bronisław Komorowski to wielki patriota, człowiek, który wie, że tylko otwartość na innych może być podstawą sukcesu naszego kraju ? mówił podczas Konwencji o kandydacie tej partii na prezydenta szef Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek. Powiedział, że zaledwie 30 lat temu powołaliśmy do życia Solidarność, a później zaczęliśmy nowy wielki projekt, którego celem było “na stałe zakotwiczenie naszego kraju w strukturach demokratycznego państwa”.

“Mieliśmy w gruncie rzeczy wielkie sukcesy” – ocenił. Zaznaczył jednak, że dzisiaj Polacy stoją przed trzecim wielkim projektem – modernizacją kraju. Podkreślał, że wybory prezydenta to “nasz radosny obowiązek”. Przypominał, że w projektach ostatnich dziesięcioleci, w których Polska osiągała sukcesy Komorowski uczestniczył. Podkreślał, że w latach PRL, marszałek Sejmu, jako młody człowiek, walkę z systemem opłacił więzieniem. “Tak działa prawdziwy patriota” – mówił Buzek.

Powrót

Ostatnio dodane aktualności

19 lipca 2022

Po pierwsze odsunąć PiS od władzy, czyli jak opanować inflację.

Od kilku tygodni politykom wszystkich partii zadawane jest pytanie, jak zamierzają…

Czytaj dalej
15 czerwca 2022

Obligacje Premiera Morawieckiego, czyli „a dziad wiedział, nie powiedział…”

Od kilku dni wolne media mówią o obligacjach M. Morawieckiego, zadając…

Czytaj dalej
11 maja 2022

„Chcemy aby”, czyli konferencja Premiera Morawieckiego

Premier Morawiecki w sposób „kompleksowy” przedstawił wczoraj dokładnie to samo, co…

Czytaj dalej
1 maja 2022

Kawa na ławę

Podpisaliśmy kontrakt do 2022 roku dlatego, że rząd PO-PSL w ciągu…

Czytaj dalej
28 kwietnia 2022

Wielokrotnie przestrzegaliśmy PiS

Przed tym, że lato konika polnego kiedyś się skończy przestrzegaliśmy PiS…

Czytaj dalej