Aktualności

2 czerwca 2011

2 czerwca 2011 r. – “Śniadanie z Posłem”

W czwartek, w Restauracji Biały Borek, odbyło się drugie w tym roku spotkanie z cyklu. Jak zwykle cieszyło się ono dużym zainteresowaniem lokalnych mediów. Dziennikarze reprezentowali redakcje: Gazety Wyborczej, Gazety Częstochowskiej, Pulsu Regionu, TV ORION, Polskiego Radia Katowice oraz internetowego portalu NetFormator.pl.

Śniadanie przebiegało jak zwykle w bardzo przyjemnej atmosferze. Poseł Leszczyna, oprócz informacji o bieżącej pracy w Sejmie, przekazała dziennikarzom najnowsze ustalenia w sprawie reguły wydatkowej. Poruszono także kwestie stypendiów rektorskich i dostępności do nich (temat ten w najbliższym czasie Pani Poseł przedstawi w formie interpelacji). Dużo uwagi poświęcono problemom częstochowskiej edukacji. W dyskusji padło wiele pomysłów na zwiększenie atrakcyjności oferty edukacyjnej Częstochowy oraz racjonalizacji wydatków na oświatę. Na koniec spotkania Poseł Leszczyna poprosiła dziennikarzy, by w swojej pracy zwrócili uwagę na zbliżające się wybory do Rad Dzielnic – najniższego szczebla samorządu terytorialnego.

– Chcąc budować społeczeństwo obywatelskie, musimy poświęcić więcej uwagi ludziom, którzy społecznie pełnią funkcje w Radach Dzielnic – mówiła Pani Poseł. – Dzięki ich zaangażowaniu udało się wiele zrobić. Zachęcam Państwa do wspólnego promowania tej idei.

Poseł Leszczyna udzieliła także specjalnego wywiadu Radiu Katowice. Tematem rozmowy była sytuacja w częstochowskiej Zapałczarni.
– Wspieram Prezesa Kałamarza na każdym kroku i nie ustajemy w walce od kilku lat (śmiech). Obecnie staramy się, aby Muzeum stało się marszałkowską instytucją kultury. Na moje zaproszenie Marszałek Adam Matusiewicz 27 czerwca przyjedzie do Częstochowy, żeby osobiście przekonać się o wyjątkowym charakterze tego miejsca – odpowiadała Pani Poseł.

“Śniadanie z Posłem” jest inicjatywą, przez którą Poseł Izabela Leszczyna realizuje zapis Art. 1 ust. 2 ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora, stanowiący o tym, że Poseł powinien informować wyborców o swojej pracy i działalności organu, do którego został wybrany.
Na kolejne śniadanie Poseł Leszczyna zaprosi dziennikarzy jesienią.

Powrót

Ostatnio dodane aktualności

29 marca 2020

Kawa na ławę

Zamiast dzisiaj mówić o ludziach, którym trzeba ratować miejsca pracy, którzy…

Czytaj dalej
15 marca 2020

Zmiana organizacji pracy Biura Poselskiego

ZGODNIE Z ZALECENIEM GŁÓWNEGO INSPEKTORATU SANITARNEGO W ZWIĄZKU Z ROZPRZESTRZENIANIEM SIĘ…

Czytaj dalej
13 marca 2020

Pakiet Bezpieczeństwa [video]

Żeby pracodawcy i pracownicy mogli zadbać o swoje zdrowie, o bezpieczeństwo…

Czytaj dalej
9 marca 2020

#DrożyznaPlus – dlaczego jest tak drogo [Video]

Koronawirus to niejedyny kłopot, który mają Polacy. Kolejny to drożyzna, za…

Czytaj dalej
9 marca 2020

Leszczyna: Dla Kidawy-Błońskiej najważniejsze jest bezpieczeństwo!

Dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej najważniejsze jest bezpieczeństwo Polaków i podporządkujemy się wszystkim…

Czytaj dalej