Aktualności

19 października 2010

19 października 2010 r. – Debata Oksfordzka

19 października Poseł Izabela Leszczyna gościła w Sejmie uczestników debaty oksfordzkiej zorganizowanej 14 czerwca w II LO.
W uznaniu za promowanie idei społeczeństwa obywatelskiego Poseł Leszczyna nagrodziła najlepszego mówcę. Teraz uczniowie z Liceum im. R. Traugutta i C. K. Norwida, którzy stanęli naprzeciw siebie podczas debaty,  zgodnie z obietnicą, odwiedzili Parlament. W programie wycieczki znalazł się wykład dotyczący historii Sejmu i Senatu, zwiedzanie pomieszczeń wchodzących w skład kompleksu budynków – między innymi znanej z przesłuchań komisji śledczej – sali kolumnowej oraz kancelarii. Miłą niespodzianką okazała się, wprowadzona do programu wycieczki na prośbę Poseł Leszczyny, wizyta w Gabinecie Wicemarszałka Stefana Niesiołowskiego.
– Macie, jako jedni z niewielu, okazję zobaczyć,  jak na co dzień pracuję – powiedział Marszałek Niesiołowski.
– Jestem pod wielkim wrażeniem osoby Pana Marszałka, nigdy nie sądziłem, że będę miał okazje poznać go osobiście – relacjonował jeden z uczestników wycieczki.
Padało wiele pytań dotyczących znajdujących się na ścianach obrazów, czasu pracy oraz kwestii porozumienia i rozłożenia pracy pomiędzy wszystkimi Marszałkami.
Po zakończeniu zwiedzania Poseł Leszczyna zaprosiła wszystkich na obiad do restauracji sejmowej, gdzie przy stole toczyła się burzliwa dyskusja nad rolą młodzieży w rozwoju miasta oraz udziale młodych ludzi w życiu publicznym, młodzież pytała także o wyborczy program Pani Poseł jako kandydatki na prezydenta Częstochowy.
– Dni, kiedy w Sejmie mogę gościć młodzież, są jednymi z najmilszych, jakie spędzam w Warszawie. Cieszę się, że mogliście zobaczyć, jak wygląda praca posła w Parlamencie – powiedziała podczas pożegnania Poseł Izabela Leszczyna.

Debata oksfordzka, która odbyła się 14 czerwca, miała na celu zweryfikowanie hipotezy “Nie idę na wybory – mój głos nic nie znaczy”. Dwa zespoły, które stanęły naprzeciw siebie, wymieniały się argumentami za i przeciwko tezie.
– Nasze zadanie było znacznie trudniejsze – denerwował się członek zespołu propozycji, opowiadającej się za tezą – ciężko znaleźć rozsądne, niepopulistyczne argumenty dla poparcia zdania “nie idę na wybory”. To po prostu nie ma sensu.
Zespoły wspólnie stwierdziły, że na wybory iść warto, a nawet trzeba – w końcu to nasz obywatelski obowiązek.
– Dzięki możliwości uczestnictwa w debacie mogliśmy nauczyć się kolejnej formy debaty publicznej – powiedzieli po zakończeniu debaty jej uczestnicy.

We wtorek w Sejmie gościła także grupa uczniów z Zespołu Szkół im. Władysława Reymonta. Młodzież oprócz zwiedzania Sejmu wieczór spędziła w teatrze.

Powrót

Ostatnio dodane aktualności

19 lipca 2022

Po pierwsze odsunąć PiS od władzy, czyli jak opanować inflację.

Od kilku tygodni politykom wszystkich partii zadawane jest pytanie, jak zamierzają…

Czytaj dalej
15 czerwca 2022

Obligacje Premiera Morawieckiego, czyli „a dziad wiedział, nie powiedział…”

Od kilku dni wolne media mówią o obligacjach M. Morawieckiego, zadając…

Czytaj dalej
11 maja 2022

„Chcemy aby”, czyli konferencja Premiera Morawieckiego

Premier Morawiecki w sposób „kompleksowy” przedstawił wczoraj dokładnie to samo, co…

Czytaj dalej
1 maja 2022

Kawa na ławę

Podpisaliśmy kontrakt do 2022 roku dlatego, że rząd PO-PSL w ciągu…

Czytaj dalej
28 kwietnia 2022

Wielokrotnie przestrzegaliśmy PiS

Przed tym, że lato konika polnego kiedyś się skończy przestrzegaliśmy PiS…

Czytaj dalej