Aktualności

19 października 2010

19 października 2010 r. – Debata Oksfordzka

19 października Poseł Izabela Leszczyna gościła w Sejmie uczestników debaty oksfordzkiej zorganizowanej 14 czerwca w II LO.
W uznaniu za promowanie idei społeczeństwa obywatelskiego Poseł Leszczyna nagrodziła najlepszego mówcę. Teraz uczniowie z Liceum im. R. Traugutta i C. K. Norwida, którzy stanęli naprzeciw siebie podczas debaty,  zgodnie z obietnicą, odwiedzili Parlament. W programie wycieczki znalazł się wykład dotyczący historii Sejmu i Senatu, zwiedzanie pomieszczeń wchodzących w skład kompleksu budynków – między innymi znanej z przesłuchań komisji śledczej – sali kolumnowej oraz kancelarii. Miłą niespodzianką okazała się, wprowadzona do programu wycieczki na prośbę Poseł Leszczyny, wizyta w Gabinecie Wicemarszałka Stefana Niesiołowskiego.
– Macie, jako jedni z niewielu, okazję zobaczyć,  jak na co dzień pracuję – powiedział Marszałek Niesiołowski.
– Jestem pod wielkim wrażeniem osoby Pana Marszałka, nigdy nie sądziłem, że będę miał okazje poznać go osobiście – relacjonował jeden z uczestników wycieczki.
Padało wiele pytań dotyczących znajdujących się na ścianach obrazów, czasu pracy oraz kwestii porozumienia i rozłożenia pracy pomiędzy wszystkimi Marszałkami.
Po zakończeniu zwiedzania Poseł Leszczyna zaprosiła wszystkich na obiad do restauracji sejmowej, gdzie przy stole toczyła się burzliwa dyskusja nad rolą młodzieży w rozwoju miasta oraz udziale młodych ludzi w życiu publicznym, młodzież pytała także o wyborczy program Pani Poseł jako kandydatki na prezydenta Częstochowy.
– Dni, kiedy w Sejmie mogę gościć młodzież, są jednymi z najmilszych, jakie spędzam w Warszawie. Cieszę się, że mogliście zobaczyć, jak wygląda praca posła w Parlamencie – powiedziała podczas pożegnania Poseł Izabela Leszczyna.

Debata oksfordzka, która odbyła się 14 czerwca, miała na celu zweryfikowanie hipotezy “Nie idę na wybory – mój głos nic nie znaczy”. Dwa zespoły, które stanęły naprzeciw siebie, wymieniały się argumentami za i przeciwko tezie.
– Nasze zadanie było znacznie trudniejsze – denerwował się członek zespołu propozycji, opowiadającej się za tezą – ciężko znaleźć rozsądne, niepopulistyczne argumenty dla poparcia zdania “nie idę na wybory”. To po prostu nie ma sensu.
Zespoły wspólnie stwierdziły, że na wybory iść warto, a nawet trzeba – w końcu to nasz obywatelski obowiązek.
– Dzięki możliwości uczestnictwa w debacie mogliśmy nauczyć się kolejnej formy debaty publicznej – powiedzieli po zakończeniu debaty jej uczestnicy.

We wtorek w Sejmie gościła także grupa uczniów z Zespołu Szkół im. Władysława Reymonta. Młodzież oprócz zwiedzania Sejmu wieczór spędziła w teatrze.

Powrót

Ostatnio dodane aktualności

29 marca 2020

Kawa na ławę

Zamiast dzisiaj mówić o ludziach, którym trzeba ratować miejsca pracy, którzy…

Czytaj dalej
15 marca 2020

Zmiana organizacji pracy Biura Poselskiego

ZGODNIE Z ZALECENIEM GŁÓWNEGO INSPEKTORATU SANITARNEGO W ZWIĄZKU Z ROZPRZESTRZENIANIEM SIĘ…

Czytaj dalej
13 marca 2020

Pakiet Bezpieczeństwa [video]

Żeby pracodawcy i pracownicy mogli zadbać o swoje zdrowie, o bezpieczeństwo…

Czytaj dalej
9 marca 2020

#DrożyznaPlus – dlaczego jest tak drogo [Video]

Koronawirus to niejedyny kłopot, który mają Polacy. Kolejny to drożyzna, za…

Czytaj dalej
9 marca 2020

Leszczyna: Dla Kidawy-Błońskiej najważniejsze jest bezpieczeństwo!

Dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej najważniejsze jest bezpieczeństwo Polaków i podporządkujemy się wszystkim…

Czytaj dalej