Aktualności

18 maja 2010

18 maja 2010 r

18 maja 2010 r., na zaproszenie Rektor Politechniki Częstochowskiej oraz Dziekana Wydziału Zarządzania, gościł w Częstochowie Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, wykonujący obowiązki Prezydenta Bronisław Komorowski.
W wypełnionej po brzegi studentami i pracownikami naukowymi Politechniki oraz mieszkańcami Częstochowy Auli Wydziału Zarządzania Marszałek wygłosił wykład pt: “Innowacyjność – Polska cyfrowa”. W swoim wystąpieniu Bronisław Komorowski podkreślił ogromy skok cywilizacyjny, jaki Polska wykonała w ciągu ostatnich 20. lat. W części poświęconej dyskusji zebrani mogli usłyszeć odpowiedzi na pytania dotyczące e-administracj, reformy systemu szkolnictwa wyższego, stanu naszego państwa i wizji prezydentury.
Po zakończeniu spotkania ze studentami Marszałek udał się do Muzeum Pielgrzymowania, gdzie na zaproszenie Prezydenta Miasta Częstochowy Piotra Kurpiosa dokonał uroczystego otwarcia wystawy pt: “W poszukiwaniu nadziei, kolekcja obrazów Jerzego Rymara poświęcona Ojcu Świętemu w 90. rocznicę urodzin.”
Wprost z Muzeum kolumna udała się pod pomnik Papieża Pielgrzyma na Placu Daszyńskiego, gdzie Marszałek Komorowski w towarzystwie poseł Izabeli Leszczyny, prezydenta Częstochowy Piotra Kurpiosa, wicewojewody Adama Matusiewicza i  Przewodniczącej Rady Miasta Ewy Pachury oraz częstochowskich samorządowców złożył kwiaty.
Ze względu na występujące w całym kraju zagrożenie powodziowe Marszałek zdecydował o zmianie planu wizyty i wraz z Prezydentem Kurpiosem udał się do sztabu kryzysowego zwołanego przez wicewojewodę Adama Matusiewicza w Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Wspólnie dokonano także przeglądu wałów przeciwpowodziowych na rzece Warcie przy ulicy Krakowskiej oraz sprawdzono stan wody w zbiorniku retencyjnym w Poraju.

Powrót

Ostatnio dodane aktualności

19 lipca 2022

Po pierwsze odsunąć PiS od władzy, czyli jak opanować inflację.

Od kilku tygodni politykom wszystkich partii zadawane jest pytanie, jak zamierzają…

Czytaj dalej
15 czerwca 2022

Obligacje Premiera Morawieckiego, czyli „a dziad wiedział, nie powiedział…”

Od kilku dni wolne media mówią o obligacjach M. Morawieckiego, zadając…

Czytaj dalej
11 maja 2022

„Chcemy aby”, czyli konferencja Premiera Morawieckiego

Premier Morawiecki w sposób „kompleksowy” przedstawił wczoraj dokładnie to samo, co…

Czytaj dalej
1 maja 2022

Kawa na ławę

Podpisaliśmy kontrakt do 2022 roku dlatego, że rząd PO-PSL w ciągu…

Czytaj dalej
28 kwietnia 2022

Wielokrotnie przestrzegaliśmy PiS

Przed tym, że lato konika polnego kiedyś się skończy przestrzegaliśmy PiS…

Czytaj dalej