Aktualności

18 maja 2010

18 maja 2010 r

18 maja 2010 r., na zaproszenie Rektor Politechniki Częstochowskiej oraz Dziekana Wydziału Zarządzania, gościł w Częstochowie Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, wykonujący obowiązki Prezydenta Bronisław Komorowski.
W wypełnionej po brzegi studentami i pracownikami naukowymi Politechniki oraz mieszkańcami Częstochowy Auli Wydziału Zarządzania Marszałek wygłosił wykład pt: “Innowacyjność – Polska cyfrowa”. W swoim wystąpieniu Bronisław Komorowski podkreślił ogromy skok cywilizacyjny, jaki Polska wykonała w ciągu ostatnich 20. lat. W części poświęconej dyskusji zebrani mogli usłyszeć odpowiedzi na pytania dotyczące e-administracj, reformy systemu szkolnictwa wyższego, stanu naszego państwa i wizji prezydentury.
Po zakończeniu spotkania ze studentami Marszałek udał się do Muzeum Pielgrzymowania, gdzie na zaproszenie Prezydenta Miasta Częstochowy Piotra Kurpiosa dokonał uroczystego otwarcia wystawy pt: “W poszukiwaniu nadziei, kolekcja obrazów Jerzego Rymara poświęcona Ojcu Świętemu w 90. rocznicę urodzin.”
Wprost z Muzeum kolumna udała się pod pomnik Papieża Pielgrzyma na Placu Daszyńskiego, gdzie Marszałek Komorowski w towarzystwie poseł Izabeli Leszczyny, prezydenta Częstochowy Piotra Kurpiosa, wicewojewody Adama Matusiewicza i  Przewodniczącej Rady Miasta Ewy Pachury oraz częstochowskich samorządowców złożył kwiaty.
Ze względu na występujące w całym kraju zagrożenie powodziowe Marszałek zdecydował o zmianie planu wizyty i wraz z Prezydentem Kurpiosem udał się do sztabu kryzysowego zwołanego przez wicewojewodę Adama Matusiewicza w Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Wspólnie dokonano także przeglądu wałów przeciwpowodziowych na rzece Warcie przy ulicy Krakowskiej oraz sprawdzono stan wody w zbiorniku retencyjnym w Poraju.

Powrót

Ostatnio dodane aktualności

19 lutego 2020

Poseł Izabela Leszczyna gościem TV Orion

TVP pokazuje świat wirtualny, świat propagandy, który w rzeczywistości nie istnieje….

Czytaj dalej
19 lutego 2020

Prezydent musi być prawdziwy

 Prezydent musi być prawdziwy. To musi być taka osoba, która wie,…

Czytaj dalej
16 lutego 2020

“Śniadanie w Polsat News”

Konwencja powinna nakreślić wizję prezydentury na następne 5 lat. Po konwencji…

Czytaj dalej
14 lutego 2020

Budżet na 2020 r. jest oszustwem [video]

Budżet na 2020 r. jest takim oszustwem, że nie ma nikogo,…

Czytaj dalej
13 lutego 2020

NBP przez najbliższe 2 lata nie powstrzyma inflacji

Prezes Glapiński zapowiedział, że przez najbliższe dwa lata nie wykona żadnego…

Czytaj dalej