Aktualności

18 maja 2010

18 maja 2010 r

18 maja 2010 r., na zaproszenie Rektor Politechniki Częstochowskiej oraz Dziekana Wydziału Zarządzania, gościł w Częstochowie Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, wykonujący obowiązki Prezydenta Bronisław Komorowski.
W wypełnionej po brzegi studentami i pracownikami naukowymi Politechniki oraz mieszkańcami Częstochowy Auli Wydziału Zarządzania Marszałek wygłosił wykład pt: “Innowacyjność – Polska cyfrowa”. W swoim wystąpieniu Bronisław Komorowski podkreślił ogromy skok cywilizacyjny, jaki Polska wykonała w ciągu ostatnich 20. lat. W części poświęconej dyskusji zebrani mogli usłyszeć odpowiedzi na pytania dotyczące e-administracj, reformy systemu szkolnictwa wyższego, stanu naszego państwa i wizji prezydentury.
Po zakończeniu spotkania ze studentami Marszałek udał się do Muzeum Pielgrzymowania, gdzie na zaproszenie Prezydenta Miasta Częstochowy Piotra Kurpiosa dokonał uroczystego otwarcia wystawy pt: “W poszukiwaniu nadziei, kolekcja obrazów Jerzego Rymara poświęcona Ojcu Świętemu w 90. rocznicę urodzin.”
Wprost z Muzeum kolumna udała się pod pomnik Papieża Pielgrzyma na Placu Daszyńskiego, gdzie Marszałek Komorowski w towarzystwie poseł Izabeli Leszczyny, prezydenta Częstochowy Piotra Kurpiosa, wicewojewody Adama Matusiewicza i  Przewodniczącej Rady Miasta Ewy Pachury oraz częstochowskich samorządowców złożył kwiaty.
Ze względu na występujące w całym kraju zagrożenie powodziowe Marszałek zdecydował o zmianie planu wizyty i wraz z Prezydentem Kurpiosem udał się do sztabu kryzysowego zwołanego przez wicewojewodę Adama Matusiewicza w Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Wspólnie dokonano także przeglądu wałów przeciwpowodziowych na rzece Warcie przy ulicy Krakowskiej oraz sprawdzono stan wody w zbiorniku retencyjnym w Poraju.

Powrót

Ostatnio dodane aktualności

16 września 2019

Kolejny dyżur na #ŁaweczkaPoświatowskiej za nami

W ubiegłym tygodniu, z uwagi na złe warunki atmosferyczne, dyżur poselski…

Czytaj dalej
13 września 2019

Q&A Izabeli Leszczyny na Facebooku

13 września Pani Poseł Izabela Leszczyna rozmawiała ze swoimi wyborcami podczas…

Czytaj dalej
13 września 2019

Kłobuck, wbrew zapowiedziom Beaty Szydło, nadal pozbawiony komunikacji publicznej

Izabela Leszczyna, wraz z innymi kandydatami do Sejmu z list Koalicji…

Czytaj dalej
13 września 2019

[BLOG] Płaca minimalna, czyli kij z marchewką PiSu

Chociaż metoda kija i marchewki odeszła do lamusa i współczesna teoria…

Czytaj dalej
11 września 2019

[BLOG] Hat trick Kaczyńskiego, czyli dlaczego PiS przegra wybory

Gdyby Kaczyński choć czasem “haratał w gałę”, wiedziałby, że hat trick…

Czytaj dalej