Aktualności

17 października 2010

17 października 2011 r.

Częstochowska Gazeta Wyborcza tym razem trafiła w sedno!
Przypomniała nam o trzech rodzajach prawdy, wg klasyfikacji góralskiej, przybliżonej nam – ceprom przez ks. Tischnera. Przestrzegła też przed trzecim jej rodzajem, który w kampanii wyborczej może się uaktywnić!
I rzeczywiście, sprawdziło się jak w przepowiedni.
Jeden z kandydatów wysłał list do Częstochowian, nie jako kandydat co prawda, ale jako poseł, bo przecież poseł ma prawo, a nawet obowiązek informować wyborców o swojej pracy, a że informuje akurat podczas własnej kampanii na prezydenta miasta, to i co? To nawet dobrze, bo ludzie muszą przecież wiedzieć na kogo warto oddać głos, kto skutecznie zabiega o ich sprawy w sejmie, w ministerstwach i innych, często bezdusznych, instytucjach. Więc pełna wiary w uczciwość moich konkurentów zaczęłam list czytać.
Jakież było jednak moje zdziwienie, gdy przeczytałam, że Pan Poseł wystąpił o bezpłatną obwodnicę autostradową Częstochowy i zdobył zapewnienie, że jego postulat zostanie zrealizowany. A ja przecież wiem, że to nieprawda. Wiem, bo sama także dwukrotnie występowałam z interpelacją w tej sprawie, pierwszy raz dwa lata temu i dostałam odpowiedź odmowną, podobnie jak Pan Poseł Matyjaszczyk. Czy Pan Poseł byłby łaskaw wyjaśnić Częstochowianom, od kogo zdobył zapewnienie o bezpłatnej obwodnicy? Ciekawi mnie to tym bardziej, że jedyną osobą, która może podjąć decyzję o stawce zerowej (bo bezpłatnych autostrad nie będzie) jest Minister Finansów, a z nim właśnie osobiście rozmawiałam kilkanaście razy na ten temat (ostatni raz 12 października 2010) i wciąż nie ma rozwiązania, które byłoby możliwe do zaakceptowania przez wszystkie zainteresowane strony. Czyżby kłamał mnie Minister Rostowski – członek mojego Komitetu Honorowego i za moimi plecami, choć wie, jak bardzo od dwóch lat o zerową stawkę zabiegam, obiecywał coś posłom opozycji?
Panie Pośle, tak się nie robi, to jest po prostu nieuczciwe wobec Wyborców!

Zdziwiłam się równie mocno, gdy przeczytałam w jednym z kolejnych akapitów, że w efekcie starań Posła Matyjaszczyka mamy częstotliwość dla rozgłośni lokalnej.  Radio lokalne, taki “Kris o poranku”, to od zawsze było moje/pewnie nasze marzenie. Niestety, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji złożona wtedy z osób rekomendowanych przez SLD i PiS, nie przyznała koncesji lokalnemu podmiotowi, który jako jedyny naprawdę częstochowski wystąpił o nią. No bo chyba nie nazywa Pan Poseł “lokalną” spółki ?Radio 90? Sp. z o.o. z siedzibą w Rybniku, bo ta właśnie spółka otrzymała częstotliwość na mocy Uchwały KRRiT nr 334/2010 z dnia 13 lipca 2010! A ponieważ byłoby to de facto kolejne radio koncernu RMF FM (a więc sieciowe, nienastawione na lokalną społeczność i jej problemy), więc lokalny podmiot wystąpił z odwołaniem od szkodliwej dla Częstochowy decyzji, którą, jak się okazuje zawdzięczamy Panu Posłowi. Jako poseł z Częstochowy, a nie z Rybnika, odwołanie to poparłam pismem z prośbą o przyjęcie argumentów naszego miasta, a podczas najbliższego posiedzenia sejmu jestem umówiona na rozmowę z członkami KRRiT, choć mam świadomość, że trudno odwołuje się raz podjęte decyzje:(
Panie Pośle, przez Pana spełniła się przepowiednia Doroty Steinhagen, że w kampanii usłyszymy, prawdę, tyz prawdę i tę trzecią, niestety….

Powrót

Ostatnio dodane aktualności

19 lipca 2022

Po pierwsze odsunąć PiS od władzy, czyli jak opanować inflację.

Od kilku tygodni politykom wszystkich partii zadawane jest pytanie, jak zamierzają…

Czytaj dalej
15 czerwca 2022

Obligacje Premiera Morawieckiego, czyli „a dziad wiedział, nie powiedział…”

Od kilku dni wolne media mówią o obligacjach M. Morawieckiego, zadając…

Czytaj dalej
11 maja 2022

„Chcemy aby”, czyli konferencja Premiera Morawieckiego

Premier Morawiecki w sposób „kompleksowy” przedstawił wczoraj dokładnie to samo, co…

Czytaj dalej
1 maja 2022

Kawa na ławę

Podpisaliśmy kontrakt do 2022 roku dlatego, że rząd PO-PSL w ciągu…

Czytaj dalej
28 kwietnia 2022

Wielokrotnie przestrzegaliśmy PiS

Przed tym, że lato konika polnego kiedyś się skończy przestrzegaliśmy PiS…

Czytaj dalej