Aktualności

10 marca 2010

16 marca 2010 godz. 10.00

16 marca w siedzibie Ochotniczych Hufców Pracy (OHP), mieszczącej się przy ul. Tkackiej 5a, odbyły się Targi Pracy organizowane przez hufiec wraz z Powiatowym Urzędem Pracy w Częstochowie.  W tym roku, po raz pierwszy patronat nad imprezą objął honorowy konsul Republiki Czeskiej w Częstochowie ? Pan Jarosław Krykwiński. To na jego zaproszenie, swoją ofertę zaprezentowały delegatki Regionalnego Inspektoratu Pracy dla województw morawsko-śląskiego i ołomunieckiego, które poprowadziły spotkania informacyjne dla osób zainteresowanych wyjazdem do pracy w Czechach. Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Częstochowie – Andrzej Perliński wraz Dyrektorem Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży – Mirosławem Gajdą otwierając imprezę, przekonywali, że w dobie Internetu, swobodnego przepływu osób w ramach państw należących do Unii Europejskiej, sprawa migracji w poszukiwaniu zatrudnienia nie stanowi już wielkiego problemu.
Oprócz gości z Czech, swoje stoiska na Targach wystawiło prawie 40 pracodawców z Częstochowy i regionu, a także przedstawiciele różnych instytucji obecnych na rynku pracy. Wszystkie one przeżywały prawdziwe oblężenie. Wśród zwiedzających dominowały osoby młode, absolwenci i uczniowie ostatnich klas różnych typów szkół.
Jak donosi dzisiejsze Życie Częstochowskie ? patron medialny tego wydarzenia:
?Targi (..) cieszyły się zainteresowaniem kobiet i mężczyzn, młodych i starych, bez względu na wykształcenie. Bo niestety, bezrobocie dzisiaj dotyka każdego”. Jeszcze raz zatem potwierdziło się, że w obecnych czasach  najbardziej poszukiwanym towarem na rynku jest praca.
Do udziału w Targach zaproszona została również poseł Izabela Leszczyna. Niestety, termin organizacji tej imprezy zbiegł się z posiedzeniem Sejmu, dlatego nie mogła osobiście w niej uczestniczyć. Reprezentował ją Dyrektor Biura – Bartłomiej Osyra.

Powrót

Ostatnio dodane aktualności

22 maja 2019

INTERPELACJA do MF ws. funkcjonowania spółki Aplikacje Krytyczne

Czy Ministerstwo Finansów przygotowało jakikolwiek dokument analizujący zasadność (w kontekście budżetowej…

Czytaj dalej
21 maja 2019

Co się dzieje w spółce Aplikacje Krytyczne? [BLOG]

Spółka Aplikacje Krytyczne, autorski pomysł Premiera Morawieckiego z czasów, gdy był…

Czytaj dalej
9 maja 2019

Poseł Leszczyna dla Rz: nie mamy ministra finansów! [VIDEO]

Czytaj dalej
6 maja 2019

#PriorytetEdukacja SPOTKANIE W MYSZKOWIE ODWOŁANE

Szanowni Państwo z ogromną przykrością informujemy, że z uwagi na wcześniej nieplanowane…

Czytaj dalej
26 kwietnia 2019

Poseł Leszczyna dla gazeta.pl: Należy uprościć system podatkowy [VIDEO]

Należy uprościć system podatkowy, a nie komplikować go, jak robi to…

Czytaj dalej