Aktualności

10 marca 2010

16 marca 2010 godz. 10.00

16 marca w siedzibie Ochotniczych Hufców Pracy (OHP), mieszczącej się przy ul. Tkackiej 5a, odbyły się Targi Pracy organizowane przez hufiec wraz z Powiatowym Urzędem Pracy w Częstochowie.  W tym roku, po raz pierwszy patronat nad imprezą objął honorowy konsul Republiki Czeskiej w Częstochowie ? Pan Jarosław Krykwiński. To na jego zaproszenie, swoją ofertę zaprezentowały delegatki Regionalnego Inspektoratu Pracy dla województw morawsko-śląskiego i ołomunieckiego, które poprowadziły spotkania informacyjne dla osób zainteresowanych wyjazdem do pracy w Czechach. Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Częstochowie – Andrzej Perliński wraz Dyrektorem Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży – Mirosławem Gajdą otwierając imprezę, przekonywali, że w dobie Internetu, swobodnego przepływu osób w ramach państw należących do Unii Europejskiej, sprawa migracji w poszukiwaniu zatrudnienia nie stanowi już wielkiego problemu.
Oprócz gości z Czech, swoje stoiska na Targach wystawiło prawie 40 pracodawców z Częstochowy i regionu, a także przedstawiciele różnych instytucji obecnych na rynku pracy. Wszystkie one przeżywały prawdziwe oblężenie. Wśród zwiedzających dominowały osoby młode, absolwenci i uczniowie ostatnich klas różnych typów szkół.
Jak donosi dzisiejsze Życie Częstochowskie ? patron medialny tego wydarzenia:
?Targi (..) cieszyły się zainteresowaniem kobiet i mężczyzn, młodych i starych, bez względu na wykształcenie. Bo niestety, bezrobocie dzisiaj dotyka każdego”. Jeszcze raz zatem potwierdziło się, że w obecnych czasach  najbardziej poszukiwanym towarem na rynku jest praca.
Do udziału w Targach zaproszona została również poseł Izabela Leszczyna. Niestety, termin organizacji tej imprezy zbiegł się z posiedzeniem Sejmu, dlatego nie mogła osobiście w niej uczestniczyć. Reprezentował ją Dyrektor Biura – Bartłomiej Osyra.

Powrót

Ostatnio dodane aktualności

22 sierpnia 2019

Ministerstwo Hejtu – komentarz poseł Leszczyny.

Wkoło słychać głosy oburzenia, że Premier nie dymisjonuje Ziobro. W państwie rządzonym przez normalny…

Czytaj dalej
20 sierpnia 2019

Kolejny udany dyżur na Ławeczce Poświatowskiej

20 sierpnia, poseł Izabela Leszczyna ponownie zasiadła na Ławeczce Poświatowskiej, by…

Czytaj dalej
13 sierpnia 2019

Dyżur na Ławeczce Poświatowskiej

Dyżury poselskie na Ławeczce Poświatowskiej cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem Częstochowian, którzy…

Czytaj dalej
12 sierpnia 2019

Poseł Leszczyna gościem Faktów po faktach

W Zbuczynie to był “prawdziwy Jarosław Kaczyński”. Mnie wcale jego słowa…

Czytaj dalej
12 sierpnia 2019

[BLOG] Na marginesie raportu NIK, czyli jak to z uszczelnianiem było

Nie wolno przejść do porządku dziennego nad oskarżeniem, które PiS od 4 lat…

Czytaj dalej