Aktualności

16 czerwca 2011

16 czerwca 2011 r. – dofinansowanie dla Politechniki

W dniu dzisiejszym do Biura Poselskiego wpłynęło pismo od Wicemarszałka Województwa Śląskiego, który odpowiadając na interwencję Poseł Izabeli Leszczyny dotyczącą nieprzyznania dofinansowania projektowi pt. “Przedsiębiorczość Akademicka na START”, w którym partnerem jest Politechnika Częstochowska, poinformował, że po weryfikacji decyzji Zarząd Województwa Śląskiego zadecydował o przyznaniu dofinansowania ww. projektowi.
Wnioskodawcy uzyskali więc możliwość wszczęcia procedury podpisania umowy o dofinansowanie. Program START skierowany jest do studentów oraz doktorantów sześciu uczelni wyższych – Politechniki Częstochowskiej, Politechniki Śląskiej, Akademii Techniczno – Humanistycznej w Bielsku – Białej, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Uniwersytetu Śląskiego oraz Śląskiej Wyższej Szkoły Zarządzania im. gen. Jerzego Ziętka.
Program ma na celu usprawnienie procesów powstawania nowych firm opartych na pomysłach studentów, absolwentów i pracowników akademickich uczelni wyższych Województwa Śląskiego. Dzieli się on na kilka etapów: szkolenia z zakresu komunikacji, pracy w zespole, struktury biznesu; Role Models (czyli spotkanie z przedsiębiorcą, osobą która odniosła sukces w biznesie, milionerem); wykłady gościnne; konkurs na biznesplany oraz poinformowanie autorów pomysłów o możliwościach uzyskania wsparcia z instytucji zewnętrznych i rozbudowa kontaktów autorów pomysłów na biznes oraz ułatwienie dostępu do usług wsparcia biznesu i zewnętrznych źródeł finansowania.

Powrót

Ostatnio dodane aktualności

29 marca 2020

Kawa na ławę

Zamiast dzisiaj mówić o ludziach, którym trzeba ratować miejsca pracy, którzy…

Czytaj dalej
15 marca 2020

Zmiana organizacji pracy Biura Poselskiego

ZGODNIE Z ZALECENIEM GŁÓWNEGO INSPEKTORATU SANITARNEGO W ZWIĄZKU Z ROZPRZESTRZENIANIEM SIĘ…

Czytaj dalej
13 marca 2020

Pakiet Bezpieczeństwa [video]

Żeby pracodawcy i pracownicy mogli zadbać o swoje zdrowie, o bezpieczeństwo…

Czytaj dalej
9 marca 2020

#DrożyznaPlus – dlaczego jest tak drogo [Video]

Koronawirus to niejedyny kłopot, który mają Polacy. Kolejny to drożyzna, za…

Czytaj dalej
9 marca 2020

Leszczyna: Dla Kidawy-Błońskiej najważniejsze jest bezpieczeństwo!

Dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej najważniejsze jest bezpieczeństwo Polaków i podporządkujemy się wszystkim…

Czytaj dalej