Aktualności

12 marca 2010

12 marca 2010 godz. 11.00

12 marca poseł Izabela Leszczyna wzięła udział w zorganizowanej przez Urząd Miasta Częstochowy oraz Konfederację Pracodawców Polskich (KPP) konferencji pt.: “Prawo pracy oraz finansowanie inwestycji z funduszy unijnych”. Spotkanie częstochowskich przedsiębiorców z prezydentem Piotrem Kurpiosem, zastępcą prezydenta Marcinem Biernatem było doskonałą okazją do wymiany wzajemnych doświadczeń oraz konfrontacji problemów z wiedzą ekspertów Konfederacji. Oprócz przedstawicieli lokalnej małej i średniej przedsiębiorczości czynny udział w dyskusji wzięli radni, przedstawiciele Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego, Starostwa Częstochowskiego i samorządów okolicznych gmin.
W wystąpieniu otwierającym prezydent Kurpios podkreślił wagę kontaktów przedsiębiorców z samorządem oraz tworzenie wspólnej płaszczyzny wymiany poglądów. Wskazał również na historyczny związek miasta z KPP.
W pierwszej części konferencji poświęconej barierom biurokratycznym w prawie pracy, Pan Witold Polkowski – ekspert KPP, przedstawił ekspertyzę naukową na temat możliwego ograniczenia biurokratycznych barier dla pracodawców w nowelizacjach Kodeksu pracy. Podczas dyskusji panelowej poseł Izabela Leszczyna zwróciła uwagę na to, że należy rozróżniać dwa pojęcia: biurokrację i biurokratyzm. Biurokratyzm jest zjawiskiem negatywnym i należy z nim walczyć. Biurokracja jest – w niektórych strukturach organizacyjnych – koniecznym elementem ich funkcjonowania. Przykładem tego może być podział środków unijnych, który bez odpowiednich procedur, zasad i kryteriów przyznawania funduszy, mógłby stać się zwykłym marnotrawieniem publicznych pieniędzy.
Druga część konferencji poświęcona finansowaniu inwestycji z funduszy unijnych wzbudziła zainteresowanie szczególnie przedsiębiorców. Paneliści odpowiadali na wiele pytań. Część z nich dotyczyła inwestycji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego.
Poseł Izabela Leszczyna zapewniła, że część problemów poruszonych podczas dyskusji będzie w najbliższym czasie tematem jej wystąpień poselskich.

Powrót

Ostatnio dodane aktualności

22 sierpnia 2019

Ministerstwo Hejtu – komentarz poseł Leszczyny.

Wkoło słychać głosy oburzenia, że Premier nie dymisjonuje Ziobro. W państwie rządzonym przez normalny…

Czytaj dalej
20 sierpnia 2019

Kolejny udany dyżur na Ławeczce Poświatowskiej

20 sierpnia, poseł Izabela Leszczyna ponownie zasiadła na Ławeczce Poświatowskiej, by…

Czytaj dalej
13 sierpnia 2019

Dyżur na Ławeczce Poświatowskiej

Dyżury poselskie na Ławeczce Poświatowskiej cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem Częstochowian, którzy…

Czytaj dalej
12 sierpnia 2019

Poseł Leszczyna gościem Faktów po faktach

W Zbuczynie to był “prawdziwy Jarosław Kaczyński”. Mnie wcale jego słowa…

Czytaj dalej
12 sierpnia 2019

[BLOG] Na marginesie raportu NIK, czyli jak to z uszczelnianiem było

Nie wolno przejść do porządku dziennego nad oskarżeniem, które PiS od 4 lat…

Czytaj dalej