Aktualności

12 marca 2010

12 marca 2010 godz. 11.00

12 marca poseł Izabela Leszczyna wzięła udział w zorganizowanej przez Urząd Miasta Częstochowy oraz Konfederację Pracodawców Polskich (KPP) konferencji pt.: “Prawo pracy oraz finansowanie inwestycji z funduszy unijnych”. Spotkanie częstochowskich przedsiębiorców z prezydentem Piotrem Kurpiosem, zastępcą prezydenta Marcinem Biernatem było doskonałą okazją do wymiany wzajemnych doświadczeń oraz konfrontacji problemów z wiedzą ekspertów Konfederacji. Oprócz przedstawicieli lokalnej małej i średniej przedsiębiorczości czynny udział w dyskusji wzięli radni, przedstawiciele Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego, Starostwa Częstochowskiego i samorządów okolicznych gmin.
W wystąpieniu otwierającym prezydent Kurpios podkreślił wagę kontaktów przedsiębiorców z samorządem oraz tworzenie wspólnej płaszczyzny wymiany poglądów. Wskazał również na historyczny związek miasta z KPP.
W pierwszej części konferencji poświęconej barierom biurokratycznym w prawie pracy, Pan Witold Polkowski – ekspert KPP, przedstawił ekspertyzę naukową na temat możliwego ograniczenia biurokratycznych barier dla pracodawców w nowelizacjach Kodeksu pracy. Podczas dyskusji panelowej poseł Izabela Leszczyna zwróciła uwagę na to, że należy rozróżniać dwa pojęcia: biurokrację i biurokratyzm. Biurokratyzm jest zjawiskiem negatywnym i należy z nim walczyć. Biurokracja jest – w niektórych strukturach organizacyjnych – koniecznym elementem ich funkcjonowania. Przykładem tego może być podział środków unijnych, który bez odpowiednich procedur, zasad i kryteriów przyznawania funduszy, mógłby stać się zwykłym marnotrawieniem publicznych pieniędzy.
Druga część konferencji poświęcona finansowaniu inwestycji z funduszy unijnych wzbudziła zainteresowanie szczególnie przedsiębiorców. Paneliści odpowiadali na wiele pytań. Część z nich dotyczyła inwestycji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego.
Poseł Izabela Leszczyna zapewniła, że część problemów poruszonych podczas dyskusji będzie w najbliższym czasie tematem jej wystąpień poselskich.

Powrót

Ostatnio dodane aktualności

21 maja 2019

Co się dzieje w spółce Aplikacje Krytyczne? [BLOG]

Spółka Aplikacje Krytyczne, autorski pomysł Premiera Morawieckiego z czasów, gdy był…

Czytaj dalej
9 maja 2019

Poseł Leszczyna dla Rz: nie mamy ministra finansów! [VIDEO]

Czytaj dalej
6 maja 2019

#PriorytetEdukacja SPOTKANIE W MYSZKOWIE ODWOŁANE

Szanowni Państwo z ogromną przykrością informujemy, że z uwagi na wcześniej nieplanowane…

Czytaj dalej
26 kwietnia 2019

Poseł Leszczyna dla gazeta.pl: Należy uprościć system podatkowy [VIDEO]

Należy uprościć system podatkowy, a nie komplikować go, jak robi to…

Czytaj dalej
25 kwietnia 2019

Za 5Kaczyńskiego zapłacą podatnicy [konf. prasowa, video]

Aktualizacja Planu Konwergencji – dokument który rząd jest zobowiązany przedstawić Komisji…

Czytaj dalej