Aktualności

11 lutego 2011

11 lutego 2011 r.

11 lutego Poseł Izabela Leszczyna, członek sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży, wzięła udział w naradzie dyrektorów częstochowskich Szkół Podstawowych i Gimnazjów z nowym Naczelnikiem Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta. Na spotkaniu dyrektorom przedstawiony został nowy zespół inspektorów, z którymi podczas codziennej pracy będą współpracować.
Na naradzie pojawił się też temat projektu łączenia i likwidacji niektórych szkół. Decyzje o pierwszych połączeniach ma zostać podjęta na wtorkowej Sesji Rady Miasta. Poseł Leszczyna wyraziła swoje głębokie zaniepokojenie zaproponowanymi zmianami. W ostatnim czasie wielu dyrektorów kieruje do niej prośby o interwencję w tej sprawie i wyrażenie ich stanowiska. – Niedopuszczalnym jest fakt stawiania lokalnych społeczności i dyrektorów szkół przed faktem dokonanym. Zaproponowane zmiany w pierwszej kolejności powinny być skonsultowane z bezpośrednio zainteresowanymi. Tego nie zrobiono. Jestem przekonana, że na najbliższej Sesji radni nie dadzą zgody na zaproponowane zmiany, które moim zdaniem są pozorowanym działaniem, bez koncepcji rozwoju częstochowskiej oświaty  – mówiła Poseł Leszczyna.
Na wtorkowej Sesji Poseł Izabela Leszczyna będzie opowiadać się przeciwko zaproponowanym rozwiązaniom, starając się jednocześnie przekonać Radnych do odrzucenia uchwał.

Powrót

Ostatnio dodane aktualności

19 lipca 2022

Po pierwsze odsunąć PiS od władzy, czyli jak opanować inflację.

Od kilku tygodni politykom wszystkich partii zadawane jest pytanie, jak zamierzają…

Czytaj dalej
15 czerwca 2022

Obligacje Premiera Morawieckiego, czyli „a dziad wiedział, nie powiedział…”

Od kilku dni wolne media mówią o obligacjach M. Morawieckiego, zadając…

Czytaj dalej
11 maja 2022

„Chcemy aby”, czyli konferencja Premiera Morawieckiego

Premier Morawiecki w sposób „kompleksowy” przedstawił wczoraj dokładnie to samo, co…

Czytaj dalej
1 maja 2022

Kawa na ławę

Podpisaliśmy kontrakt do 2022 roku dlatego, że rząd PO-PSL w ciągu…

Czytaj dalej
28 kwietnia 2022

Wielokrotnie przestrzegaliśmy PiS

Przed tym, że lato konika polnego kiedyś się skończy przestrzegaliśmy PiS…

Czytaj dalej