10 maja 2011

10 maja 2011 r. – Limuzyna rządowa, haki na PO? Każdy mierzy swoją miarą!

Silva rerum czyli o wszystkim po trochu, bo dzieje się dużo….
Bandytów stadionowych należy karać i dożywotnio zakazywać wstępu na stadiony (wszystkie!). Nawet jeśli chwilowo traci się na tym poparcie! Ale zdecydowana i bezwzględnie potępiająca postawa wobec chuliganów jest uczciwa. A jak (o czym już kiedyś pisałam) mówi prof. Bartoszewski: Warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto.
Nieuczciwe jest natomiast włączanie sprawy kiboli do polityki. Stąd diagnoza, że w sondażach zyskuje PiS, bo Tusk zamknął stadiony, jest delikatnie mówiąc nieprzemyślana, bo sugeruje związek kiboli z PiSem, a choć nie jest to partia, z którą – znowu, mówiąc delikatnie – coś mnie łączy, to jednak uważam za niesprawiedliwą i nieuzasadnioną taką opinię. Mam nadzieję, graniczącą z pewnością, że z problemem stadionowego chuligństwa poradzimy sobie i nie wpłynie to negatywnie na wynik wyborów:)
Cieszy także to, że chuligani związkowi (KGHM) zostali ukarani, być może powinno być ich więcej niż trzech, ale dobre i to. I tu znowu możemy stracić na popularności, bo przecież działacze największych centrali związkowych są jasno zdeklarowani polityczne! Jedni widzą się na listach PiSu, inni na listach SLD, a są nawet tacy, którzy już zasiadają w ławach sejmowych i “bronią” praw pracowniczych z takim zapałem, że spada wartość giełdowa spółek, ale co tam, związek zawodowy potęgą jest i basta! Czuję ulgę, że nie ma związków zawodowych, które są blisko związane z Platformą Obywatelską, wydaje mi się to uczciwe, choć może nieopłacalne;)

A czy należy karać “bohaterów” wpisów internetowych? Znów mogę powtórzyć za prezydentem Wałęsą: jestem za, a nawet przeciw. Wolność to wartość największa, bo determinująca wszystkie pozostałe. Dla nas, Polaków, szczególnie ważna, bo wielokrotnie ją traciliśmy, dlatego przywiązanie do wolności i wręcz przeczulenie na punkcie jej ograniczania jest w naszym kraju zrozumiałe. Tylko trzeba, i zgadzam się tu z Radkiem Sikorskim, oddzielić krytykę, nawet histeryczne krytykanctwo, agresywne czy wręcz obraźliwe od podszytych nienawiścią, antysemityzmem, nacjonalizmem i rasizmem wpisów, zawsze zresztą anonimowych! I moze rzeczywiście redakcje, które są właścicielami forów powinny brać odpowiedzialność za to, co wypisują fanatyczni frustraci? Dlaczego przez garstkę oszołomów świat ma przypinać Polakom gębę ksenofobów i antysemitów?

A z ostatniej chwili: Arłukowicz w rządzie PO-PSL! Cieszę się, bo to jedyny poseł młodej Lewicy spod szyldu Napieralskiego, który – w mojej ocenie – w polityce kieruje się wartościami i ideałami, a nie interesem osobistym i partyjnym. A o tym, że SLD myśli o polityce w kategoriach profitów, świadczy komentarz rzecznika SLD pana Kality, który kilkanaście razy powtórzył, że Arłukowiczowi chodzi o limuzynę rządową! Wstyd tak mówić o swoim niedawnym koledze! W obozie PiSu z kolei podkreśla się to, co jest domeną i standardowym działaniem tej formacji. Poseł Hoffman wymyślił, że Arłukowicz ma haki na PO (był w komisji hazardowej) dlatego musimy go “kupić”. Żenujący komentarz! Ale cóż,  każdy mierzy swoją miarą! Bartoszowi Arłukowiczowi życzę powodzenia i mam nadzieję, że odnajdzie się w rządzie i w PO po to, by zmieniać z nami świat na lepsze:)

iza leszczyna

p.s. Logo, jakie będzie towarzyszyło naszej prezydencji w Unii Europejskiej jest naprawdę dobre! Proste i wymowne. Łączy tradycję – flagę ze znanego na całym świecie znaku rozpoznawczego Solidarności i nowoczesność – ludzi, którzy mierzą wysoko, bo mają wielkie ambicje i wielki potencjał, jak Polska:) W dodatku są różnokolorowi: czarni, czerwoni, zieloni, żółci, no i oczywiście niebiescy i pomarańczowi! No i są razem, bez podziałów na naszych i obcych. Jest OK!

Powrót