Aktualności

1 września 2010

1 września 2010 r. godz. 9:00 –

1 września, tradycyjnie jak co roku, Poseł Izabela Leszczyna wzięła udział w uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego. Ten szczególny dla wszystkich uczniów dzień Poseł Leszczyna uczciła w Zespole Szkół Ekonomicznych.
Inauguracja miała jednak inny przebieg, niż wszystkie inne, które odbywały się w tym dniu w naszym mieście. W ostatnim tygodniu wakacji w tragicznych okolicznościach zginął jeden z uczniów szkoły – 17 letni chłopak potrącony przez pijanego kierowcę. Uczniowie podczas akademii uczcili minutą ciszy pamięć kolegi. Dyrektor ZSE podjął także inicjatywę “Białego Marszu”, który 9 września przejdzie ulicami Częstochowy. W pochodzie, którego celem jest zwrócenie uwagi na problem pijanych kierowców, wezmą udział uczniowie częstochowskich szkół. Początek marszu planowany jest na godzinę 12.00,  w ciągu kilku najbliższych dni poznamy także trasę Marszu.
Zespół Szkół Ekonomicznych od lat słynie z niestandardowych pomysłów oraz nowych kierunków nauczania. W tym roku w Liceum Ogólnokształcącym otwarto klasę o specjalności parlamentarnej.
Poseł Leszczyna, składając wszystkim uczniom życzenia dobrego roku szkolnego, powiedziała:  Mam nadzieję, że uczniowie nowootwartej klasy w przyszłości będą aktywnie włączać się w politykę, a poziom prezentowanej przez Was dyskusji podniesie jakość  debaty publicznej.
Poseł Leszczyna wraz z Dyrektorem Maciejem Trzmielem wręczyła trójce uczniów z najlepszymi wynikami rekrutacji symboliczne legitymacje szkolne o numerach 1, 2 i 3/2010.

Powrót

Ostatnio dodane aktualności

16 stycznia 2020

“Nowatorskie algorytmy”, których nikt nie widział, czyli degrengolada w resorcie finansów

O tym, że Krajowa Administracja Skarbowa, wprowadzona przez PiS-owskiego “bohatera walki…

Czytaj dalej
13 stycznia 2020

Deficyt prawdy, czyli bajka o zrównoważonym budżecie [blog]

Wydaje się, że o budżecie na 2020 rok powiedziano już wszystko,…

Czytaj dalej
12 stycznia 2020

28. FINAŁ WOŚP

To już 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku…

Czytaj dalej
10 stycznia 2020

OFE, czyli jak PiS kradnie nasze oszczędności emerytalne [blog]

Muszę zacząć od historii. W 2014 roku członkowie OFE dowiedzieli się,…

Czytaj dalej
9 stycznia 2020

Debata nad przeniesieniem pieniędzy z OFE na IKE

Oszczędności emerytalne osób, które nie chcą, żeby premier Morawiecki i PiS…

Czytaj dalej