Aktualności

1 września 2010

1 września 2010 r. godz. 9:00 –

1 września, tradycyjnie jak co roku, Poseł Izabela Leszczyna wzięła udział w uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego. Ten szczególny dla wszystkich uczniów dzień Poseł Leszczyna uczciła w Zespole Szkół Ekonomicznych.
Inauguracja miała jednak inny przebieg, niż wszystkie inne, które odbywały się w tym dniu w naszym mieście. W ostatnim tygodniu wakacji w tragicznych okolicznościach zginął jeden z uczniów szkoły – 17 letni chłopak potrącony przez pijanego kierowcę. Uczniowie podczas akademii uczcili minutą ciszy pamięć kolegi. Dyrektor ZSE podjął także inicjatywę “Białego Marszu”, który 9 września przejdzie ulicami Częstochowy. W pochodzie, którego celem jest zwrócenie uwagi na problem pijanych kierowców, wezmą udział uczniowie częstochowskich szkół. Początek marszu planowany jest na godzinę 12.00,  w ciągu kilku najbliższych dni poznamy także trasę Marszu.
Zespół Szkół Ekonomicznych od lat słynie z niestandardowych pomysłów oraz nowych kierunków nauczania. W tym roku w Liceum Ogólnokształcącym otwarto klasę o specjalności parlamentarnej.
Poseł Leszczyna, składając wszystkim uczniom życzenia dobrego roku szkolnego, powiedziała:  Mam nadzieję, że uczniowie nowootwartej klasy w przyszłości będą aktywnie włączać się w politykę, a poziom prezentowanej przez Was dyskusji podniesie jakość  debaty publicznej.
Poseł Leszczyna wraz z Dyrektorem Maciejem Trzmielem wręczyła trójce uczniów z najlepszymi wynikami rekrutacji symboliczne legitymacje szkolne o numerach 1, 2 i 3/2010.

Powrót

Ostatnio dodane aktualności

19 lipca 2022

Po pierwsze odsunąć PiS od władzy, czyli jak opanować inflację.

Od kilku tygodni politykom wszystkich partii zadawane jest pytanie, jak zamierzają…

Czytaj dalej
15 czerwca 2022

Obligacje Premiera Morawieckiego, czyli „a dziad wiedział, nie powiedział…”

Od kilku dni wolne media mówią o obligacjach M. Morawieckiego, zadając…

Czytaj dalej
11 maja 2022

„Chcemy aby”, czyli konferencja Premiera Morawieckiego

Premier Morawiecki w sposób „kompleksowy” przedstawił wczoraj dokładnie to samo, co…

Czytaj dalej
1 maja 2022

Kawa na ławę

Podpisaliśmy kontrakt do 2022 roku dlatego, że rząd PO-PSL w ciągu…

Czytaj dalej
28 kwietnia 2022

Wielokrotnie przestrzegaliśmy PiS

Przed tym, że lato konika polnego kiedyś się skończy przestrzegaliśmy PiS…

Czytaj dalej