Aktualności

1 września 2010

1 września 2010 r. godz. 9:00 –

1 września, tradycyjnie jak co roku, Poseł Izabela Leszczyna wzięła udział w uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego. Ten szczególny dla wszystkich uczniów dzień Poseł Leszczyna uczciła w Zespole Szkół Ekonomicznych.
Inauguracja miała jednak inny przebieg, niż wszystkie inne, które odbywały się w tym dniu w naszym mieście. W ostatnim tygodniu wakacji w tragicznych okolicznościach zginął jeden z uczniów szkoły – 17 letni chłopak potrącony przez pijanego kierowcę. Uczniowie podczas akademii uczcili minutą ciszy pamięć kolegi. Dyrektor ZSE podjął także inicjatywę “Białego Marszu”, który 9 września przejdzie ulicami Częstochowy. W pochodzie, którego celem jest zwrócenie uwagi na problem pijanych kierowców, wezmą udział uczniowie częstochowskich szkół. Początek marszu planowany jest na godzinę 12.00,  w ciągu kilku najbliższych dni poznamy także trasę Marszu.
Zespół Szkół Ekonomicznych od lat słynie z niestandardowych pomysłów oraz nowych kierunków nauczania. W tym roku w Liceum Ogólnokształcącym otwarto klasę o specjalności parlamentarnej.
Poseł Leszczyna, składając wszystkim uczniom życzenia dobrego roku szkolnego, powiedziała:  Mam nadzieję, że uczniowie nowootwartej klasy w przyszłości będą aktywnie włączać się w politykę, a poziom prezentowanej przez Was dyskusji podniesie jakość  debaty publicznej.
Poseł Leszczyna wraz z Dyrektorem Maciejem Trzmielem wręczyła trójce uczniów z najlepszymi wynikami rekrutacji symboliczne legitymacje szkolne o numerach 1, 2 i 3/2010.

Powrót

Ostatnio dodane aktualności

16 września 2019

Kolejny dyżur na #ŁaweczkaPoświatowskiej za nami

W ubiegłym tygodniu, z uwagi na złe warunki atmosferyczne, dyżur poselski…

Czytaj dalej
13 września 2019

Q&A Izabeli Leszczyny na Facebooku

13 września Pani Poseł Izabela Leszczyna rozmawiała ze swoimi wyborcami podczas…

Czytaj dalej
13 września 2019

Kłobuck, wbrew zapowiedziom Beaty Szydło, nadal pozbawiony komunikacji publicznej

Izabela Leszczyna, wraz z innymi kandydatami do Sejmu z list Koalicji…

Czytaj dalej
13 września 2019

[BLOG] Płaca minimalna, czyli kij z marchewką PiSu

Chociaż metoda kija i marchewki odeszła do lamusa i współczesna teoria…

Czytaj dalej
11 września 2019

[BLOG] Hat trick Kaczyńskiego, czyli dlaczego PiS przegra wybory

Gdyby Kaczyński choć czasem “haratał w gałę”, wiedziałby, że hat trick…

Czytaj dalej