Aktualności

1 września 2010

1 września 2010 r. godz. 9:00 –

1 września, tradycyjnie jak co roku, Poseł Izabela Leszczyna wzięła udział w uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego. Ten szczególny dla wszystkich uczniów dzień Poseł Leszczyna uczciła w Zespole Szkół Ekonomicznych.
Inauguracja miała jednak inny przebieg, niż wszystkie inne, które odbywały się w tym dniu w naszym mieście. W ostatnim tygodniu wakacji w tragicznych okolicznościach zginął jeden z uczniów szkoły – 17 letni chłopak potrącony przez pijanego kierowcę. Uczniowie podczas akademii uczcili minutą ciszy pamięć kolegi. Dyrektor ZSE podjął także inicjatywę “Białego Marszu”, który 9 września przejdzie ulicami Częstochowy. W pochodzie, którego celem jest zwrócenie uwagi na problem pijanych kierowców, wezmą udział uczniowie częstochowskich szkół. Początek marszu planowany jest na godzinę 12.00,  w ciągu kilku najbliższych dni poznamy także trasę Marszu.
Zespół Szkół Ekonomicznych od lat słynie z niestandardowych pomysłów oraz nowych kierunków nauczania. W tym roku w Liceum Ogólnokształcącym otwarto klasę o specjalności parlamentarnej.
Poseł Leszczyna, składając wszystkim uczniom życzenia dobrego roku szkolnego, powiedziała:  Mam nadzieję, że uczniowie nowootwartej klasy w przyszłości będą aktywnie włączać się w politykę, a poziom prezentowanej przez Was dyskusji podniesie jakość  debaty publicznej.
Poseł Leszczyna wraz z Dyrektorem Maciejem Trzmielem wręczyła trójce uczniów z najlepszymi wynikami rekrutacji symboliczne legitymacje szkolne o numerach 1, 2 i 3/2010.

Powrót

Ostatnio dodane aktualności

15 marca 2020

Zmiana organizacji pracy Biura Poselskiego

ZGODNIE Z ZALECENIEM GŁÓWNEGO INSPEKTORATU SANITARNEGO W ZWIĄZKU Z ROZPRZESTRZENIANIEM SIĘ…

Czytaj dalej
13 marca 2020

Pakiet Bezpieczeństwa [video]

Żeby pracodawcy i pracownicy mogli zadbać o swoje zdrowie, o bezpieczeństwo…

Czytaj dalej
9 marca 2020

#DrożyznaPlus – dlaczego jest tak drogo [Video]

Koronawirus to niejedyny kłopot, który mają Polacy. Kolejny to drożyzna, za…

Czytaj dalej
9 marca 2020

Leszczyna: Dla Kidawy-Błońskiej najważniejsze jest bezpieczeństwo!

Dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej najważniejsze jest bezpieczeństwo Polaków i podporządkujemy się wszystkim…

Czytaj dalej
8 marca 2020

Wymuszenia i haracze

Gdyby PiS chciał współpracować, to bylibyśmy lepiej przygotowani na koronawirusa. Dopiero…

Czytaj dalej