8 czerwca 2011

08 czerwca 2011 r. – Czasy, kiedy mężczyzna polował na mamuta szczęśliwie minęły

Święte oburzenie w sejmie i w mediach!!! Tym razem słusznie, bo Paweł Poncyliusz powiedział, że w zasadzie kobiety nie nadają się do polityki, bo przecież mają dzieci. Czy to znaczy, że mężczyźni nie mają dzieci? że kiedy poseł Poncyliusz głosował wprowadzenie urlopów ojcowskich, myślał, że to propozycja dla frajerów, a nie dla prawdziwych (czyt. takich jak Poncyliusz) facetów? Cieszę się, że Pan Poseł nie wybiera się do Platformy Obywatelskiej, bo nie potrzebujemy  “twardzieli”, którzy nie zauważyli, że czasy, kiedy mężczyzna polował na mamuta szczęśliwie minęły. Panie Pośle, kobieta potrafi “polować” równie skutecznie. Mało tego, umie takiego mamuta doskonale przyrządzić, pięknie podać i zjeść razem z ukochanym w blasku świec. Pod warunkiem oczywiście, że ukochany to nie mizogin, seksista czy inny Poncyliusz.
Pisałam już o tym, że jedyna ustawa, nad którą głosowałam zgodnie z dyscypliną klubową, ale trochę wbrew swoim własnym przekonaniom, to była właśnie ustawa parytetowa, wprowadzająca określone kwoty na listach wyborczych. Nie chciałam ustawowych parytetów, bo oczami wyobraźni widziałam mężczyzn, którzy “z troską” wypowiadają się o tym, że kobiecie trudno połączyć karierę polityczną z macierzyństwem i wykorzystują ten argument, żeby odsunąć swoje koleżanki od władzy i przesunąć na listach wyborczych w dół. To takie męskie i szlachetne, bo po co panie mają “myśleniem zbytnim swoje główki psować”?
Poseł Poncyliusz chciał coś wyjaśnić w programie Kamila Durczoka, ale pogrążył się zupełnie, mówiąc o swojej żonie, która bohatersko wychowuje czwórkę dzieci. I dobrze, tak się widocznie Państwo Poncyliuszowie umówili, ale może Kowalscy, czy Nowakowie mogą mieć inną umowę? Więc niech Pan Poseł nie mówi, że miejsce kobiety, zanim dzieci nie dorosną, jest w domu. Miejsce każdego człowieka (kobiety także;) jest zawsze tam, gdzie on chce, żeby było.

iza leszczyna

Powrót